Vrchný súd v Prahe rozhodol o Majského sťažnosti, výsledok ešte nie je známy

0
Na snímke Jozef Majský, archív (Autor: TASR)

Vrchný súd v Prahe už rozhodol o sťažnosti právoplatne odsúdeného Jozefa Majského, ktorého na začiatku augusta Mestský súd v Prahe vzal do predbežnej väzby. Rozhodnutie sťažnostného súdu však zatiaľ nie je známe. Vyplýva to z vyjadrenia hovorkyne Vrchného súdu v Prahe Kateřiny Kolářovej.

“Môžem potvrdiť, že Vrchný súd v Prahe rozhodol 25. augusta a to štandardne na neverejnom zasadnutí. Rozhodnutie však nebolo ešte doručené účastníkom konania a preto nemôžme jeho obsah tlmočiť. Riadime sa pravidlom, že účastníci konania sa majú výsledok dozvedieť skôr ako verejnosť,” objasnila Kolářová.

Dodala, že rozhodnutie účastníkom doručuje súd prvého stupňa – Mestský súd v Prahe, ktorý teda bude mať o termíne doručenia rozhodnutia účastníkom aktuálne informácie. “Spis bude na Mestský súd v Prahe odoslaný v najbližších dňoch,” dodala hovorkyňa.

Mestský súd v Prahe zobral Majského do predbežnej väzby 6. augusta. Podnikateľ priamo na mieste podal sťažnosť. Nižší súd tak vtedy vyhovel návrhu Mestského štátneho zastupiteľstva v Prahe.

Slovenská polícia na začiatku augusta potvrdila, že Majský bol zadržaný v pražskej nemocnici. Polícia priblížila, že stále platí, že Majský nenastúpil do výkonu trestu na základe právoplatného rozsudku.

Senát Najvyššieho súdu SR koncom júla zamietol Majského odvolanie v kauze podvodu na nebankovky Horizont Slovakia a BMG Invest. Platí teda rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku z roku 2015, ktorý ho odsúdil na deväť rokov odňatia slobody.

Po Majskom na základe platného európskeho zatýkacieho rozkazu vyhlásili národné i medzinárodné pátranie.

- Reklama -