sobota, 31 októbra, 2020
11.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Austrália: Ženu za porušenie karantény odsúdili. Mala ísť do hotela, zatkli ju...

Austrália: Ženu za porušenie karantény odsúdili. Mala ísť do hotela, zatkli ju v dome partnera

Ženu menom Asher Faye Vanderová Sandenová odsúdili v Austrálii na šesť mesiacov odňatia slobody za porušenie karanténnych opatrení zavedených v súvislosti s koronavírusom SARS-CoV-2, informovala v utorok na svojej webovej stránke stanica BBC.

Vanderová Sandenová strávila mesiac v austrálskom štáte Victoria, ktorý je vážne zasiahnutý nákazou ochorenia COVID-19.

Žene povolili odletieť domov do mesta Perth v štáte Západná Austrália, kde mala na vlastné náklady absolvovať 14-dňovú karanténu v hoteli.

Sandenová však namiesto toho tajne pricestovala do Západnej Austrálie na nákladnom aute a zostala v dome svojho partnera, kde ju neskôr zatkli. Ženu zatkli 11. augusta, uvádza webová stránka perthnow.com.

Vanderová Sandenová podľa bola jej právnika v domácej karanténe v partnerovom dome a neprišla do styku so žiadnymi ďalšími osobami.

Sudca Andrew Matthews povedal, že sa dopustila “veľmi vážneho priestupku”, ktorý mohol spôsobiť prepuknutie vírusu. Matthews ju odsúdil na šesť mesiacov odňatia slobody.

Ľuďom v Západnej Austrálii, u ktorých sa preukáže porušenie karanténnych pravidiel, hrozí podľa BBC trest odňatia slobody až do 12 mesiacov alebo pokuta vo výške približne 30.354 eur.

Austrálske štáty zaviedli v súvislosti s prechodom hraníc prísne opatrenia po tom, ako počet prípadov nákazy opätovne narástol.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

V Dolnom Kubíne sa testoval približne rovnaký počet ľudí ako pred týždňom

Sobotňajšia účasť na testovaní v Dolnom Kubíne sa približuje rovnakému počtu ľudí ako v piatok pri minulotýždňovej pilotnej fáze testovania na COVID-19. Informoval...

Rakúsko zavedie druhý lockdown, oznámil Kurz

Rakúska vláda v sobotu oznámila, že na budúci týždeň bude v krajine zavedený druhý plošný lockdown, ktorý má zastaviť rapídne šírenie koronavírusu....

V bratislavskej Petržalke funguje už 92 odberových miest

V bratislavskej Petržalke funguje už 92 odberových miest, nové pribudlo na Tupolevovej ulici. Informuje o tom najväčšia mestská časť na sociálnej sieti.

Zoroslava Kollára, Jarmilu Urbancovú a Davida Lindtnera budú stíhať väzobne

Podnikateľ a konkurzný advokát Zoroslav Kollár, bývalá podpredsedníčka Najvyššieho súdu (NS) SR Jarmila Urbancová a expodpredseda Okresného súdu Bratislava III David Lindtner...

Testovanie v Jelšave sa koná bez komplikácií

Testovanie v meste Jelšava v okrese Revúca sa uskutočňuje celý deň bez akýchkoľvek komplikácií. TASR to potvrdil primátor Milan Kolesár.

V Bratislave otvorili karanténne mestečko pre ľudí bez domova

V Bratislave otvorili v sobotu na Hradskej ulici (bývalá nocľaháreň Mea Culpa) karanténne mestečko pre ľudí bez domova. Oznámil to primátor hlavného...

Svetové média o celoplošnom testovaní: Slovensko je zatiaľ najväčšou krajinou, ktorá pristúpila k takému masovému testovaniu

O dvojdňovom celoplošnom testovaní na nový druh koronavírusu, ktoré od soboty rána prebieha na Slovensku, informujú aj svetové tlačové agentúry. Francúzska AFP...
Slovensko
Pozitívne vzorky 57,664 +2,573 Dnes Úmrtí 219 +7 Dnes Uzdravení 12,617 Infikovaných 44,828 Last updated: 31. októbra 2020 - 21:08 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky