utorok, 13 apríla, 2021
3.3 C
Bratislava
Úvod Aréna Vyšetrovanie prípravy vrážd Žilinku, Šufliarskeho a Lipšica pokračuje

Vyšetrovanie prípravy vrážd Žilinku, Šufliarskeho a Lipšica pokračuje

V prípade prípravy vrážd prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Maroša Žilinku, prokurátora Generálnej prokuratúry SR Petra Šufliarskeho a advokáta Daniela Lipšica sa naďalej realizuje prípravné konanie.

  “Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie sa nebudeme podrobnejšie vyjadrovať,” informovala hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Z príprav vrážd Šufliarskeho, Žilinku a Lipšica obvinil koncom augusta 2019 vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR Alenu Zsuzsovú, Tomáša Szabóa, Miroslava Marčeka a Zoltána Andruskóa. Objednávka na vraždy Žilinku a Lipšica mala prísť na jeseň 2017. Objednávku prijala Alena Zsuzsová, ktorá stále čelí procesu na Špecializovanom trestnom súde (ŠTS) v Pezinku v kauze vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Podľa vyjadrení Žilinku a Šufliarskeho motívom pripravovaných vrážd bola ich práca. Lipšic v auguste minulého roka uviedol, že si myslí, že motív zavraždiť ho mal podnikateľ Marian Kočner.

Jedného z troch obžalovaných z prípravy vrážd Miroslava Marčeka senát ŠTS 6. apríla odsúdil na 23-ročný trest odňatia slobody za vraždu Kuciaka a Kušnírovej a podnikateľa Petra Molnára. Andruskó bol za vraždu novinára už právoplatne odsúdený na 15-ročný trest.

Andruskó v júli počas procesu v kauze vraždy novinára povedal, že správy o tom, že mal dlžiť Zsuzsovej peniaze, sú šifra o príprave vrážd Šufliarskeho a Žilinku. Na súde sa čítala SMS komunikácia medzi Andruskóom a obžalovanou. V správe Alena Zsuzsová tlačí na Andruskóa, aby jej vrátil peniaze a poslal úroky. Podľa jej vyjadrení správy vyvracajú Andruskóove výpovede o tom, že jej nič nedlžil.

Andruskó zase tvrdil, že správy hovoria o pripravovaných vraždách Žilinku a Šufliarskeho. Dlhy považuje za výmysly obžalovanej. Vysvetľuje ich aj tým, že za dlhom, ktorý od neho pýtala, stálo nevykonanie vraždy prokurátora Žilinku.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 371,168 Úmrtí 10,630 Uzdravení 255,300 Infikovaných 105,238 Last updated: 13. apríla 2021 - 08:24 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -