pondelok, 2 augusta, 2021
23.6 C
Bratislava
ÚvodArénaČesko zriadi fond na pomoc perzekvovaným Bielorusom

Česko zriadi fond na pomoc perzekvovaným Bielorusom

Česká vláda odobrila v pondelok vytvorenie fondu na pomoc Bielorusom, ktorých postihli reštrikcie režimu tamojšieho prezidenta Alexandra Lukašenka. Návrh na zriadenie fondu predložil český minister zahraničných vecí Tomáš Petříček, priblížil na svojej webstránke Český rozhlas.

Česko na tento zámer vyčlení z tohtoročného rozpočtu ministerstva zahraničných vecí desať miliónov českých korún (383 141 eur). Peniaze poslúžia na pomoc perzekvovaným ľuďom, na liečbu pre zranených či na podporu nezávislých médií.

Petříček aj český premiér Andrej Babiš informovali, že je Česko pripravené poskytnúť tiež zdravotnícku pomoc tým ľuďom, ktorým by sa nedostala v Bielorusku.

O rozdelení finančnej pomoci by podľa Petříčka mala rozhodnúť česká ambasáda v Minsku v spolupráci s bieloruskými občianskymi organizáciami. Časť pomoci sa uskutoční s využitím českých štátnych orgánov v spolupráci s veľvyslanectvom v Minsku, časť prostredníctvom mimovládnych organizácií v Bielorusku alebo organizácií, ktoré v tejto krajine zabezpečujú nezávislé spravodajstvo.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,710 +6 Dnes Úmrtí 12,540 Uzdravení 379,564 Infikovaných 606 Last updated: 2. augusta 2021 - 14:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -