štvrtok, 21 januára, 2021
2.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Republikáni nominovali Donalda Trumpa za svojho prezidentského kandidáta

Republikáni nominovali Donalda Trumpa za svojho prezidentského kandidáta

Americká Republikánska strana v pondelok na svojom nominačnom zjazde oficiálne nominovala úradujúceho prezidenta USA Donalda Trumpa za svojho prezidentského kandidáta v novembrových voľbách. Informovala o tom agentúra AP.

Republikánsky zjazd sa začal v pondelok v meste Charlotte v štáte Severná Karolína. Podujatie však prebieha v obmedzenom rozsahu z dôvodu pandémie koronavírusu SARS-CoV-2.

V Charlotte sa na jeden deň zišlo len 336 delegátov, pôvodne ich tam mali byť tisíce. Po Trumpovej oficiálnej nominácii sa dianie súvisiace so zjazdom presúva do hlavného mesta Washington, kde bude od utorka až do štvrtka prebiehať podujatie na podporu Trumpovej kandidatúry.

Samotný Donald Trump by mal nomináciu oficiálne prijať vo štvrtok vo svojom prejave, ktorý prednesie pred davom priaznivcov v záhrade Bieleho domu.

Donald Trump momentálne čelí kritike za podľa mnohých nedostatočné zvládnutie priebehu pandémie a ňou vyvolanej ekonomickej krízy. V aktuálnych prieskumoch pred prezidentskými voľbami, ktoré sa majú uskutočniť 3. novembra, zaostáva za svojím demokratickým súperom Joeom Bidenom.

Pandémia koronavírusu si v USA vyžiadala životy približne 177 000 ľudí, uškodila hospodárstvu krajiny a ovplyvnila takmer všetky oblasti života. Protesty proti policajnému násiliu a rasovej nespravodlivosti takisto “vrhajú tieň” na Trumpove snahy o znovuzvolenie, píše AP.

Demokratická strana minulý týždeň na svojom zjazde nominovala za prezidentského kandidáta bývalého viceprezidenta Joea Bidena. Zjazd demokratov sa konal prevažne online.

Trump označil nadchádzajúce voľby za najdôležitejšie v histórii USA

Americký prezident Donald Trump v pondelok delegátom na zjazde Republikánskej strany povedal, že ak nebude znovuzvolený, krajina sa vydá “strašným smerom”. Informovala o tom agentúra AP.

Novembrové prezidentské voľby Trump označil za najdôležitejšie v histórii USA.

„Naša krajina sa môže vydať strašným smerom, alebo aj lepším smerom,” povedal.

Bezpečnostná pracovníčka s ochranným rúškom s nápisom Trump. Foto: TASR/AP

Americké hospodárstvo bolo podľa jeho slov pred začiatkom pandémie koronavírusu SARS-CoV-2 plné života. Trump v tejto súvislosti kritizoval tých guvernérov, ktorí svoje štáty držia uzavreté s cieľom obmedziť šírenie vírusu.

Americký viceprezident Mike Pence zjazdu povedal, že Trumpovo znovuzvolenie znamená ďalšie štyri roky podpory pre príslušníkov armády a ozbrojených zložiek i hospodárske oživenie po koronavíruse.

„Toto je chvíľa pre nás všetkých urobiť všetko, čo je v našich silách, aby sme Trumpovi zabezpečili ďalšie štyri roky v Bielom dome,” povedal Pence.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 231,242 +2,464 Dnes Úmrtí 3,801 +64 Dnes Uzdravení 181,129 Infikovaných 46,312 Last updated: 21. januára 2021 - 19:08 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky