nedeľa, 17 januára, 2021
-3.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Z 91 nových prípadov COVID-19 bolo počas piatku 40 v Bratislave

Z 91 nových prípadov COVID-19 bolo počas piatku 40 v Bratislave

Doplnená správa

Najviac nových prípadov nákazy novým koronavírusom zaznamenali v piatok (21. 8.) v Bratislave. Na území hlavného mesta identifikovali 40 pozitívnych vzoriek, spolu s tromi prípadmi v okrese Senec a okrese Pezinok sa Bratislavský kraj podieľal na ostatnom dennom prírastku (91 pozitívnych testov) viac ako polovicou prípadov. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk, pričom aktualizovalo aj počet vykonaných testov – zrealizovali ich 3833, celkový počet otestovaných tak stúpol na 311 099.

V ďalších okresoch zaznamenali v piatok pozitívne testy v jednociferných číslach – osem ich bolo v okrese Žilina, šesť v okrese Košice, tri v okrese Michalovce. Po dva prípady zaznamenali v okresoch, Trnava, Galanta, Trenčín, Poprad, Stará Ľubovňa, Bardejov, Prešov a Vranov nad Topľou. Jeden prípad nákazy novým koronavírusom odhalilo testovanie v okresoch Nové Mesto nad Váhom, Ilava, Púchov, Bánovce nad Bebravou, Žiar nad Hronom, Banská Bystrica, Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Revúca, Rimavská Sobota, Levoča a Trebišov.

Nakazilo sa 49 mužov a 42 žien. Sedemdňový kĺzavý medián je na čísle 80.

„Nové potvrdené prípady sú identifikované ako úzke kontakty potvrdených prípadov ochorenia COVID-19, importy zo zahraničia, v regiónoch je zaznamenaný aj sporadický výskyt ochorenia COVID-19. V niektorých prípadoch sa ešte uskutočňuje epidemiologické vyšetrovanie,” uviedla hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR Daša Račková.

Opätovne pripomenula, že vyššie čísla pozitívnych testov sú očakávané ako výsledok dôsledného a aktívneho dohľadávania kontaktov potvrdených prípadov a nárazového testovania na ochorenie COVID-19 v identifikovaných a monitorovaných ohniskách nákazy v ostatných dňoch.

„Epidemiológovia naďalej pokračujú v aktívnom dohľadávaní kontaktov. Pozitívne osoby sú v domácej izolácii, rovnako aj ich kontakty, ktorým je nariadené testovanie na ochorenie COVID-19,” dodala Račková.

V nemocniciach je hospitalizovaných 62 ľudí, z nich potvrdené ochorenie COVID-19 má 42 pacientov. Na jednotke intenzívnej starostlivosti sú štyria pacienti, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebujú traja chorí.

Počet vyliečených stúpol za piatok o 102 ľudí. Z ochorenia sa tak doteraz zotavilo 2147 pacientov. Aktívnych prípadov je 1136. Počas piatka nepribudli žiadne úmrtia pacientov na nový koronavírus, Slovensko naďalej eviduje 33 prípadov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 222,752 Úmrtí 3,417 Uzdravení 166,555 Infikovaných 52,780 Last updated: 17. januára 2021 - 04:48 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky