Vyšetrovateľ obvinil vodiča dodávky z tragickej nehody pri Liptovskom Trnovci

0
Pri čelnej zrážke dvoch osobných áut na ceste II/584 v katastri Liptovského Trnovca v okrese Liptovský Mikuláš zahynuli v stredu 19. augusta 2020 štyri deti a jedna dospelá osoba. Foto: TASR

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Liptovskom Mikuláši vo štvrtok obvinil 39-ročného vodiča dodávky VW Transporter z prečinu usmrtenia a prečinu ublíženia na zdraví. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti. K tragickej nehode, pri ktorej zahynuli štyri deti a jedna dospelá osoba, došlo v stredu (19. 8.) v katastri Liptovského Trnovca v okrese Liptovský Mikuláš.

„Vyšetrovanie okolností dopravnej nehody pokračuje, k prípadu boli pribratí aj súdni znalci,” uviedla polícia.

V dodávke VW Transporter so slovenským evidenčným číslom sa viezlo deväť osôb, z toho päť detí a v dodávke VW Transporter s nemeckým evidenčným číslom sa viezli tri osoby.

„Pri zrážke odhodilo slovenskú dodávku mimo vozovku. Pri nehode utrpeli štyri deti vo veku od šesť do 11 rokov a jedna dospelá osoba vo veku 43 rokov zranenia, ktorým na mieste nehody podľahli. Cestujúci v nemeckej dodávke vyviazli predbežne s ľahkými zraneniami,” uviedla v stredu hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Jana Balogová.

- Reklama -