pondelok, 20 septembra, 2021
8.4 C
Bratislava
ÚvodArénaBývalá novinárka novou kanadskou ministerkou financií

Bývalá novinárka novou kanadskou ministerkou financií

Bývalú novinárku Chrystiu Freelandovú v utorok vymenovali za novú ministerku financií – ako prvú ženu v dejinách krajiny, informovala agentúra AP.

Freelandová, ktorú do funkcie vymenoval premiér Justin Trudeau, nahradí Billa Morneaua. Ten v pondelok ohlásil svoju rezignáciu.

„Je čas, aby sme rozbili tú neviditeľnú bariéru,” povedala Freelandová, ktorá si udrží i funkciu vicepremiérky.

Freelandová má zásluhy na dosiahnutí dohody o voľnom obchode s USA a Mexikom a má dôveru premiéra Trudeaua. Predtým už vo vláde zastávala viacero významných funkcií vrátane ministerky zahraničných vecí či ministerky pre medzinárodný obchod.

Morneauovo rozhodnutie prišlo po etickom škandále a údajných nezhodách s premiérom Justinom Trudeauom týkajúcich sa výdavkov na oživenie ekonomiky zasiahnutej koronavírusovou pandémiou.

Kanada zažíva najhoršiu hospodársku krízu od druhej svetovej vojny z dôvodu pandémie koronavírusu SARS-CoV-2, uvádza na svojej webovej stránke stanica BBC. Trueadu podľa BBC prerušil činnosť parlamentu do 23. septembra.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 402,808 Úmrtí 12,569 Uzdravení 383,511 Infikovaných 6,728 Last updated: 20. septembra 2021 - 06:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -