pondelok, 10 mája, 2021
18.5 C
Bratislava
Úvod Aréna Trump: Situácia v Bielorusku je "strašná", USA ju pozorne sledujú

Trump: Situácia v Bielorusku je “strašná”, USA ju pozorne sledujú

Americký prezident Donald Trump v pondelok povedal, že Spojené štáty “veľmi pozorne” sledujú situáciu v Bielorusku, kde sa konajú mohutné protesty proti prezidentovi Alexandrovi Lukašenkovi. Informovala o tom agentúra AFP.

Proti demonštrantom, ktorí vyzývajú Lukašenka na odchod a žiadajú usporiadanie nových prezidentských volieb, brutálne zasahujú bezpečnostné zložky. Spojené štáty už bieloruského prezidenta vyzvali, aby s občianskou spoločnosťou začal rokovať.

Americký prezident označil situáciu v Bielorusku za “strašnú” a povedal, že Washington ju bude “veľmi pozorne sledovať”.

Prezidentské voľby sa v Bielorusku konali 9. augusta. Úradujúci prezident Alexandr Lukašenko v nich získal 80,1 percenta hlasov, jeho hlavná súperka Sviatlana Cichanovská 10,12 percenta. Cichanovská i zvyšní kandidáti odmietli uznať výsledky týchto volieb.

Následné masové protesty sa stretli s nebývalou brutalitou zo strany bieloruských bezpečnostných síl. Miestne médiá v súvislosti s demonštráciami informovali o dvoch obetiach, vyše 6000 zadržaných a niekoľkých stovkách zranených.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 385,475 Úmrtí 12,019 Uzdravení 367,892 Infikovaných 5,564 Last updated: 10. mája 2021 - 10:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -