sobota, 16 októbra, 2021
7.9 C
Bratislava
ÚvodArénaNemecká polícia už vyšetruje policajta, ktorý pri zatýkaní tlačil muža kolenom na...

Nemecká polícia už vyšetruje policajta, ktorý pri zatýkaní tlačil muža kolenom na hlavu

Zábery nemeckého policajta, ktorý pri zatýkaní tlačil svoje koleno na hlavu mladého muža ležiaceho na zemi, viedli k okamžitému oficiálnemu vyšetrovaniu, informovala v agentúra DPA s odvolaním sa na nedeľňajšie oznámenie polície v Düsseldorfe.

Video zo zatýkania, ktoré sa odohralo v západonemeckom meste Düsseldorf, bolo rýchlo zdieľané na sociálnych sieťach a vyvolalo odsúdenie pre svoju podobnosť so zatýkaním Afroameričana Georga Floyda v USA. Video dusiaceho sa Floyda, ktorému belošský policajt takmer osem minút kľačal na krku, následkom čoho zomrel, viedlo k celosvetovým protestom.

Podľa polície mladý muž zatýkaný v nemeckom videu nebol vážne zranený a k incidentu došlo v centre Düsseldorfu v sobotu (15. augusta) večer okolo 19.30 hod. Düsseldorfská polícia a regionálne ministerstvo vnútra v nedeľu večer uviedli, že vyšetrovanie povedie policajné riaditeľstvo v Duisburgu.

„Toto video berieme veľmi vážne,” ubezpečil hovorca ministerstva vnútra Severného Porýnia-Vestfálska.

Políciu predtým privolali do neďalekej reštaurácie pre incident, zapríčinený nespratnou skupinou hostí. Mladik, ktorý nebol priamym účastníkom incidentu, zjavne vyrušil políciu pri zásahu. Keď bol požiadaný o občiansky preukaz, napadol príslušníkov polície, informovala miestna polícia, dodajúc, že mladík bol následne prevezený na policajnú stanicu pre identifikáciu a odovzdaný zákonným zástupcom.
      

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 16. októbra 2021 - 01:42 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img