štvrtok, 9 decembra, 2021
0.9 C
Bratislava
ÚvodArénaBratislava: Financie na ornitologickú pozorovaciu vežu poskytne rakúsky partner

Bratislava: Financie na ornitologickú pozorovaciu vežu poskytne rakúsky partner

Financie na stavbu ornitologickej pozorovacej veže pri bratislavskej mestskej časti Čunovo poskytne rakúsky partner. Ten na území Rakúska postavil takéto veže vo vyššom počte. Uviedol to Roman Slobodník z občianskeho združenia Ochrana dravcov na Slovensku, ktoré vežu plánuje postaviť. Partnera konkrétne nemenoval.

Pohyb ľudí je momentálne v Chránenom vtáčom území (CHVÚ) Sysľovské polia neusmernený a nelegálny. Preto má byť veža podľa ornitológa postavená najmä pre nasmerovanie ľudí.

„Veža má byť dominantným prvkom daného miesta a má vytvoriť také podmienky pre ľudí, aby ľudia nepokračovali ďalej do územia, na ktoré je vstup zakázaný. Veža umožní všetko podstatné vidieť z miesta z bezpečnej vzdialenosti pre dropy,” priblížil Slobodník. Dodal, že dôsledkom neusmerneného pohybu ľudí tak tento rok nezahniezdil v celej slovenskej časti CHVÚ drop veľký.

Veža by sa mala podľa Slobodníka postaviť v závislosti od všetkých povolení v rámci schvaľovacieho procesu.

Pozorovacia veža má stáť na pozemku hlavného mesta. Mestskí poslanci koncom júna schválili združeniu symbolický nájom desať eur na rok. Združenie chce v prípade získania finančných prostriedkov umiestniť na pozemku aj dve lavičky, slúžiace pre jašterice a zároveň na sedenie pre ľudí. Plánuje tiež stojan na bicykle a informačnú tabuľu.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 748,969 Úmrtí 15,095 Uzdravení 616,643 Infikovaných 117,231 Last updated: 9. decembra 2021 - 05:26 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img