pondelok, 1 marca, 2021
9.2 C
Bratislava
Úvod Aréna VIDEO Za ľudí má novú líderku. Na sneme sa ňou stala...

VIDEO Za ľudí má novú líderku. Na sneme sa ňou stala Veronika Remišová

Novou predsedníčkou strany Za ľudí sa stala vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová. V sobotu ju na sneme v Trenčianskych Tepliciach zvolili delegáti strany 77 hlasmi, pričom zvíťazila nad poslancom Národnej rady SR Miroslavom Kollárom, ktorého volilo 33 delegátov. Doteraz viedol stranu exprezident Andrej Kiska.

Exprezident Andrej Kiska podľa očakávaní vyhlásil, že “dnešným dňom” v politike končí. Dôvodom sú najmä jeho zdravotné problémy, pričom priestor chce prenechať mladším. Remišová v prejave po svojom zvolení ďakovala práve Andrejovi Kiskovi, ktorého favoritkou na post predsedníčky strany bola práve ona. Podpredsedovia strany ešte zvolení neboli.

“Vďaka Andrejovi sme vykročili na túto cestu a on nás na nej viedol s odvahou jemu vlastnou. Tak ako bojoval v Prezidentskom paláci proti Robertovi Ficovi a nakoniec ho porazil, tak viedol aj našu stranu a nie vždy v ľahkých chvíľach. Viedol ju s odvahou, húževnatosťou, aj vtedy, keď nikto nám neveril. Andrej, ďakujem,” uviedla Remišová po zvolení. Svoje vystúpenie ešte následne krátko doplnila a pomenovala tak ďalšie politické pôsobenie strany, ktorá sa podľa aktuálnych prieskumov so svojim programom má problém dostať do parlamentu.

“Už len na záver dodám, že chcem, aby tá vízia, ktorú Andrej nastavil, aby tá vízia žila ďalej. Aby sme boli modernou, európskou, stredovou stranou, aby sme boli rozumnou a slušnou silou slovenskej politiky. A ja si myslím, že takáto stredová alternatíva na Slovensku nie je. Sme jediná takáto alternatíva a verím, že s tým odborným potenciálom, ktorý v strane máme a je ho vidieť aj tu na sneme, tak budeme rásť a budeme silnou stranou. K tomu nám všetkým želám veľa úspechov,” vyhlásila Remišová.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 308,083 Úmrtí 7,189 Uzdravení 255,300 Infikovaných 45,594 Last updated: 1. marca 2021 - 13:39 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky