Bánovce nad Bebravou: Mesto rozhodlo o zatvorení krytej plavárne

0
Ilustračná snímka. (Foto: TASR)

Mesto Bánovce nad Bebravou zatvorilo krytú plaváreň. Zároveň znížilo kapacitu letného kúpaliska, ktoré po novom môže navštíviť maximálne 500 ľudí. Rozšírené opatrenia na zamedzenie šíreniu nového koronavírusu v súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou prijal krízový štáb mesta. Informovala o tom radnica.

Krízový štáb mesta zároveň zakázal používanie spŕch na všetkých športoviskách, výnimku nemajú ani fitnes centrá. Prevádzkovateľovi kúpaliska nariadil znížiť maximálne povolenú kapacitu návštevníkov (okamžitú návštevnosť) na 500 osôb, rovnako dôsledne dodržiavať nariadenia Úradu verejného zdravotníctva SR.

Mesto rovnako zabezpečí ďalšiu dezinfekciu vnútorných a verejných priestranstiev, zintenzívni dezinfekciu detských ihrísk i priestorov mestského úradu. Samospráva požiada prevádzkovateľa dopravy o zvýšenie intenzity dezinfekcie prostriedkov hromadnej dopravy. 

Krytá plaváreň zostala zatvorená od stredy (5. 8.). Mestský úrad zostáva otvorený bez obmedzenia so zachovaním prístupu verejnosti na pracoviská s použitím rúška a dezinfekcie rúk, úrad zároveň odporúča obyvateľom, aby s jeho pracovníkmi komunikovali elektronicky.

V platnosti zostali i opatrenia, ktoré prijal krízový štáb mesta ešte koncom júla. V rámci nich okrem iného zakázal organizáciu podujatí v interiéri pre viac ako 100 osôb.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu