- Reklama -
Úvod Aréna Amsterdam a Rotterdam v stredu zaviedli povinné nosenie rúšok

Amsterdam a Rotterdam v stredu zaviedli povinné nosenie rúšok

0
red light district, erotic, nightlife
Holandské mestá Amsterdam a Rotterdam v stredu zaviedli povinné nosenie rúšok v niektorých rušných častiach mesta vrátane známej amsterdamskej uličky lásky Red Light District. Foto: Pixabay

Holandské mestá Amsterdam a Rotterdam v stredu zaviedli povinné nosenie rúšok v niektorých rušných častiach mesta vrátane známej amsterdamskej uličky lásky Red Light District. Píše o tom tlačová agentúra AFP.

„Začíname s týmto experimentom, pretože sa obávame zvyšujúceho sa počtu koronavírusových infekcií,” uviedla mestská rada v Amsterdame.

„Rúška sú povinné v preplnených a rušných oblastiach a tam, kde iné opatrenia nefungovali alebo nemali priaznivé ekonomické následky,” píše sa vo vyhlásení mestskej rady.

Napriek tomu, že mestskí pracovníci rozdávali v stredu rúška zadarmo a dodávka s reproduktormi i polícia ľudí upozorňovali, nie všetci rešpektovali nové opatrenia, najmä v oblasti Red Light Districtu. Mnohí sa po meste prechádzali bez ochrany tváre a policajti ľudí len varovali a nedávali im pokuty, píše AFP.  

V prístavnom meste Rotterdam polícia v stredu zastavila skupinu demonštrantov, ktorí proti novému opatreniu chceli protestovať, uviedli holandské médiá.

V Holandsku sa za uplynulý týždeň počet nových prípadov nákazy v porovnaní s predchádzajúcim týždňom zdvojnásobil. Krajina tak doposiaľ zaznamenala vyše 55.000 prípadov, z toho približne 6150 úmrtí.

BEZ KOMENTÁRA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu