nedeľa, 1 augusta, 2021
19.5 C
Bratislava
ÚvodArénaZačalo sa vypočúvanie kandidátov na post predsedu ŠTS

Začalo sa vypočúvanie kandidátov na post predsedu ŠTS

Na pôde ministerstva spravodlivosti vypočúva výberová komisia kandidátov na post predsedu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS). Do výberového konania sa prihlásili sudcovia ŠTS Michal Truban, Ján Hrubala a Ján Buvala.

Komisia, ktorá má vyberať predsedu ŠTS, sa pôvodne skladala z predsedu komisie a predsedu Krajského súdu (KS) Nitra Romana Greguša, predsedu KS Trnava Antona Jačeka, predsedu Okresného súdu v Žiline Jaroslava Maceka, sudcu ŠTS Jozefa Šutku a psychológa Ivana Rapoša. Rapoš sa však zo zdravotných dôvodov nemôže zúčastniť, a tak bude výberová komisia iba štvorčlenná.

Výberová komisia na predsedu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), zľava sudca Špecializovaného súdu Jozef Šutka, predseda Krajského súdu v Trnave Anton Jaček, predseda Krajského súdu v Nitre a predseda komisie Roman Greguš a predseda Okresného súdu v Žiline Jaroslav Macek počas výberového konania na post predsedu ŠTS v Bratislave 3. augusta 2020. Foto: TASR

Výberová komisia umožní kandidátom prezentovať svoju víziu a následne budú čeliť otázkam. Po vypočúvaní komisia uchádzačov oboduje a predloží ministerke spravodlivosti Márii Kolíkovej (Za ľudí). Tá si môže a nemusí z úspešných uchádzačov vybrať nového predsedu.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,647 Úmrtí 12,540 Uzdravení 379,531 Infikovaných 576 Last updated: 1. augusta 2021 - 04:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -