sobota, 15 augusta, 2020
22.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Nič výnimočné. Vysoké Tatry zaplavili predovšetkým jednodňoví turisti

Nič výnimočné. Vysoké Tatry zaplavili predovšetkým jednodňoví turisti

Podľa fotografií, ktoré kolujú internetom, sa môže zdať, že sú Tatry preplnené, no z pohľadu Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Vysoké Tatry je to štandardná letná sezóna. Aktuálne sledovaná návštevnosť je podľa nej nižšia ako napríklad minulé leto, na dorovnanie chýba približne 20 percent počtu návštevníkov. Pre TASR to uviedla výkonná riaditeľka OOCR Región Vysoké Tatry Lucia Blašková s tým, že Tatry v týchto dňoch zaplavili predovšetkým jednodňoví turisti, ktorí sa rozhodujú spontánne podľa počasia.

Začiatok leta bol podľa Blaškovej nevhodný na turistiku, keďže vytrvalo pršalo. So zlepšením počasia sa výdatne zmenila aj návštevnosť, prakticky zo dňa na deň.

„Frekventované a notoricky známe miesta sú masovo navštevované, ale to kopíruje čas otvorenia lanoviek či atrakcií. Priebežne počas dňa sa ľudia rozptýlia,“ skonštatovala riaditeľka.

Ďalej ozrejmila, že niektoré hotely už hlásia vypredané kapacity, avšak veľa ubytovacích miest je stále k dispozícii. Priemerná obsadenosť je podľa nej od 60 do 80 percent. Priemerná dĺžka ubytovania je približne 2,5 maximálne tri noci.

Blašková potvrdila, že cítiť výpadok zahraničnej klientely. Tatry podľa nej bežne navštevuje zhruba 60 až 65 percent slovenských návštevníkov, pričom toto percento tento rok vzrastie. Približne 15 percent tvoria českí a poľskí turisti, kde sa priebežne mení poradie, päť percent sú ostatné národnosti.

„Najviac je citeľný výpadok klientov z Poľska, českí turisti si omnoho častejšie vyberajú na dovolenku náš región, takže predpokladáme, že ich celkový počet na konci sezóny vzrastie. Ostatné národnosti sú viac-menej raritou,“ dodala riaditeľka.

Video, ktoré kolovalo na sociálnej sieti:

28. 7. 2020 Aktuálne cesta na Rysy 2503 m 😯Autor videa: Konrad Przebindowski

Uverejnil používateľ Tatry Streda 29. júla 2020

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

V Bratislave niekoľko desiatok ľudí symbolicky podporilo Bielorusko

Na zhromaždení Za slobodné Bielorusko podporili ľudia demokratizačný proces v krajine a boj Bielorusov za slobodu. Vyjadrili aj solidaritu so zatknutými aktivistami...

Rusko vyrobilo prvú várku svojej vakcíny proti koronavírusu SARS-CoV-2

Ruské ministerstvo zdravotníctva v sobotu oznámilo, že bola vyrobená prvá várka Ruskom vyvinutej vakcíny proti koronavírusu SARS-CoV-2. Informovala o tom agentúra AFP.

Dánsko zavádza povinné rúška vo verejnej doprave

Dánsko zavedie povinné nosenie rúšok vo všetkých druhoch verejnej dopravy, oznámila v sobotu premiérka Mette Frederiksenová. Správu priniesla tlačová agentúra DPA.

Merkelová sa snaží sprostredkovať dialóg medzi Tureckom a Gréckom

Nemecká kancelárka Angela Merkelová vyzvala Turecko a Grécko, aby v záujme deeskalácie sporu o prieskum a ťažbu energií vo východnom Stredomorí otvorili...

V Minsku aj dnes pokračujú demonštrácie. Ľudia kládli vence a kvety

Niekoľko tisíc ľudí sa zhromaždilo v sobotu v bieloruskej metropole Minsk po tom, čo opozícia vyzvala na ďalšie protesty proti spornému znovuzvoleniu...

Na bratislavskom Draždiaku čakal na návštevníkov Výlet do Chorvátska

Bratislavčania si mohli zostrojiť vlastné plavidlo na ľudský pohon. V sobotu sa na jazere Veľký Draždiak konala prehliadka kreatívnych plavidiel. Na podujatí...

Lukašenko telefonoval s Putinom: Problémy v Bielorusku sa vraj čoskoro vyriešia

Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko hovoril v sobotu telefonicky s ruským prezidentom Vladimirom Putinom o situácii vo svojej krajine a protestoch, ktoré v...
Slovensko
Pozitívne vzorky 2,855 +54 Dnes Úmrtí 31 Uzdravení 1,969 Infikovaných 855 Last updated: 15. augusta 2020 - 20:52 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky