V prípade návratu Kyselicu do parlamentu odíde z pléna jeho náhradník Cseh

0
Lukáš Kyselica (OĽaNO). Foto: TASR

V prípade návratu Lukáša Kyselicu do Národnej rady (NR) SR za klub OĽaNO bude musieť odísť jeho náhradník, ktorým je poslanec Peter Cseh (OĽaNO). Vyplýva to z rozhodnutia predsedu parlamentu z 23. marca 2020 o vyhlásení nastúpenia náhradníkov na neuplatňované mandáty poslancov za hnutie OĽaNO. Potvrdil to odbor komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR.

„Namiesto poslanca Lukáša Kyselicu nastúpil dňom 22. marca 2020 náhradník Peter Cseh podľa poradia uvedeného v zápisnici Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán o výsledku volieb do NR SR 29. februára 2020,” uviedol komunikačný odbor.

Peter Cseh (Foto: OĽaNO)

Hnutie OĽaNO zatiaľ nepotvrdilo, či sa Kyselica vráti do poslaneckých lavíc. Predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš sa s ním chce v najbližšej dobe stretnúť.

Kyselica odchádza z postu štátneho tajomníka Ministerstva vnútra (MV) SR po zverejnení informácií o jeho pôsobení vo Vojenskom spravodajstve (VS) v čase kandidatúry do parlamentu za OĽaNO. Upozornil na to Denník N s tým, že o tom nemali vedieť ani členovia hnutia. V tajnej službe Ministerstva obrany SR mal pôsobiť od októbra 2019 do 19. marca 2020.