pondelok, 5 decembra, 2022
5.1 C
Bratislava
ÚvodArénaSmer-SD: Matovičov plagiát aj po tejto noci zostal plagiátom

Smer-SD: Matovičov plagiát aj po tejto noci zostal plagiátom

Matovičov plagiát aj po tejto noci zostal plagiátom a koaličné klamstvá klamstvami, skonštatovala po neúspešnom odvolávaní premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) opozičná strana Smer-SD. Informoval o tom hovorca strany Ján Mažgút.

„Je potrebné neustále poukazovať na to, že Igor Matovič je klamár, uznaný daňový podvodník a navyše aj plagiátor, k čomu sa aj sám priznal. Koaliční poslanci, ministri a ani samotný Igor Matovič nás svojimi chabými argumentmi a slabým vystúpením v pléne Národnej rady SR nedokázali presvedčiť o opaku,” skonštatoval hovorca.

Opozícia neuspela s pokusom odvolať premiéra Matoviča. Jej návrh na vyslovenie nedôvery šéfovi exekutívy podporilo iba 47 zo 125 prítomných poslancov. Proti bolo 78 poslancov, nikto sa nezdržal. Matovič čelil odvolávaniu pre kauzu jeho diplomovej práce, ale aj pre jeho pôsobenie v kresle premiéra.

Predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš po hlasovaní o vyslovení nedôvery premiérovi skonštatoval, že opozícia nebola dobre pripravená na odvolávanie premiéra, čo sa odrazilo na diskusii v pléne parlamentu.

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -