Prezidentka udelila podmienečnú milosť týranej žene, ktorá zabila svojho druha

0
Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová. Foto: TASR

Prezidentka SR Zuzana Čaputová vo štvrtok udelila podmienečnú milosť 48-ročnej žene S. Ž., obeti domáceho násilia, ktorá bola právoplatne odsúdená za spáchanie trestného činu vraždy svojho druha na trest odňatia slobody vo výmere deväť rokov. Informoval o tom hovorca prezidentky SR Martin Strižinec.

„Prezidentka odpustila S. Ž. z deväťročného trestu odňatia slobody jeho polovicu, teda 4,5 roka pod podmienkou, že odsúdená po jej prepustení na slobodu počas 4,5 roka nespácha žiadny trestný čin,” komentoval Strižinec.

Žena zavraždila svojho druha, ktorý ju a jej dve deti pod vplyvom alkoholu desať rokov fyzicky a psychicky týral. Podľa znaleckého posudku v čase spáchania skutku došlo u ženy k nahromadeniu úzkosti a o skratové konanie pod vplyvom dlhodobého stresu, ktoré vyústilo do nezvládnutého afektu a následného impulzívneho správania voči tyranovi.

Obvinená má dve deti, jednu dospelú dcéru a 15-ročného syna, ktorý je zverený do osobnej starostlivosti jej matky. Už viac ako dva roky je vo výkone trestu odňatia slobody a nie je v súčasnosti trestne stíhaná.

Prezidentka pri posudzovaní žiadosti o milosť zohľadnila okrem právnych aspektov najmä mimoriadne okolnosti prípadu a tiež skutočnosť, že odsúdená a jej deti boli dlhodobo obeťami stupňujúceho sa domáceho násilia.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu