Kriminalista Mikolaj: Mobily Zsuzsovej a Andruskóa sa deň po vražde pripojili na rovnaký vysielač

0
ŠTS pokračuje s pojednávaním vo veci vraždy Jána Kuciaka. Foto: TASR

Telefóny obžalovanej Aleny Zsuszsovej a Zoltána Andruskóa sa deň po vražde novinára Jána Kuciaka nachádzali pripojené na rovnakú BTS stanicu telekomunikačného operátora. Pred senátom Špecializovaného trestného súdu to potvrdil kriminalista z odboru IT Dušan Mikulaj, ktorý analyzoval metadáta od telekomunikačných operátorov.

Potvrdenie od kriminalistu Mikulaja prišlo po tvrdení Zoltána Andruskóa, ktorý na súde v pondelok zopakoval, že sa deň po vražde Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej stretol so Zsuzsovou, aby jej ozrejmil okolnosti vykonania vraždy, a aby mu neskôr, na druhom stretnutí, odovzdala za skutok peniaze.

Zo záznamov operátorov upozornil obžalovaný Marian Kočner na to, že bol Zoltán Andruskó pripojený v deň po vražde novinára na rovnakú BTS stanicu ako Laszlo Krecsík, muž z Maďarska, ktorého Andruskó podľa svojich výpovedí najskôr oslovil na vraždu prokurátora Maroša Žilinku, čo mal odmietnuť. Podľa obžaloby mal Krecsík Tomášovi Szabóovi predať zbraň, ktorá bola použitá po úprave na vraždu Kuciaka. Obžalovaný Marian Kočner v posledných týždňoch pojednávania upriamuje pozornosť na osoby z Maďarska, ktoré mohli mať záujem na vražde novinára.

Podľa obžalovanej Zsuzsovej odborné vyjadrenie Mikulaja popiera to, že by si mala cez Threemu s Andruskóom písať. Splnomocnenec poškodených Kuciakovcov Daniel Lipšic tvrdí, že tieto záznamy nezachytávajú Threemu, v záznamoch sa neobjavuje komunikácia, ak je vykonaná cez wifi sieť.

Vo vzťahu k Andruskóovej dôveryhodnosti poukázal Zsuzsovej obhajca na zastavenie trestného stíhania vo veci údajnej vraždy televíznej redaktorky Leony Kočkovičovej Fučíkovej. Andruskó pred políciou vypovedal, že koncom roka 2016 zbieral s Alenou Zsuszsovou muchotrávky, ktoré mali byť použité na jej otravu. To neskôr poprel znalec, ktorý vyvrátil, že by dôvodom jej smrti bola otrava jedovatými hubami.

„Tento dôkaz jasne a nespochybniteľne dokazuje, že je Zoltán Andruskó jeden veľký klamár,” tvrdí Zsuzsová.

Z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú obžalovaní neprávoplatne odsúdený Miroslav Marček, Tomáš Szabó, Alena Zsuzsová a Marian Kočner. Ten si mal podľa obžaloby objednať vraždu ako pomstu za Kuciakove články o jeho ekonomickej trestnej činnosti.

- Reklama -