nedeľa, 20 júna, 2021
30.8 C
Bratislava
Úvod Aréna Británia dočasne pozastavila zmluvu s Hongkongom o vydávaní osôb

Británia dočasne pozastavila zmluvu s Hongkongom o vydávaní osôb

Británia v pondelok dočasne pozastavila platnosť zmluvy o vydávaní osôb s Hongkongom v dôsledku nového čínskeho zákona o národnej bezpečnosti, píše agentúra AP.

Minister zahraničných vecí Dominic Raab oznámil pozastavenie platnosti zmluvy v parlamente. Raab vyhlásil, že je znepokojený novým zákonom o národnej bezpečnosti, ktorý Čína schválila pre územie Hongkongu, a údajným porušovaním ľudských práv Ujgurov v čínskej provincii Sin-ťiang.

„Budeme chrániť naše národné záujmy. Budeme sa držať našich hodnôt, žiadať od Číny, aby si plnila svoje medzinárodné záväzky,” dodal Raab.

Zmluvu o vydávaní osôb s Hongkongom už dočasne zrušili Spojené štáty, Austrália aj Kanada.

Britský premiér Boris Johnson ešte pred Raabovým vystúpením avizoval zmeny v prístupe k Hongkongu.

„Musíme prísť s vyváženou odpoveďou a uskutočníme isté tvrdé zmeny, ale zároveň budeme (s Čínou) ďalej spolupracovať,” povedal premiér podľa agentúry Reuters novinárom.

Británia takisto minulý týždeň oznámila, že pri výstavbe 5G sietí v krajine sa nebudú používať technológie čínskej telekomunikačnej spoločnosti Huawei.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,325 +28 Dnes Úmrtí 12,492 +6 Dnes Uzdravení 377,950 Infikovaných 883 Last updated: 20. júna 2021 - 20:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -