sobota, 31 októbra, 2020
14.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Sme len štafáž, vláda nás obchádza, sociálny dialóg takmer neexistuje, hovorí prezident...

Sme len štafáž, vláda nás obchádza, sociálny dialóg takmer neexistuje, hovorí prezident KOZ Magdoško

Sociálny dialóg? Takmer neexistuje, sme len štafáž, sťažuje sa na úroveň akceptovania sociálnych partnerov zo strany vlády prezident Konfederácie odborových zväzov SR Marián Magdoško. Ako uviedol pre ParlamentnéListy.sk, táto situácia sa začala prejavovať hneď po voľbách, no maximálnu mieru dosiahla pri štátnom rozpočte či pri určení výšky minimálnej mzdy na budúci rok.

Ministerstvo oznámilo návrh minimálnej mzdy na budúci rok na úrovni 620 eur, čo je síce o 40 viac, ako platí na tento rok, no zároveň o 36 eur menej, ako ste žiadali vy. Ste spokojný s návrhom ministerstva?

V prvom rade musím vyjadriť znepokojenie k štartovacej minimálnej mzde, ktorá bola predstavená ako nový fenomén minimálnej mzdy. Budem úprimný, zostali sme z tohto návrhu v šoku. Ten návrh má v sebe toľko nedostatkov, vyvoláva množstvo otázok. Výrazne nám zaváňa porušením Ústavy SR i diskrimináciou. Neviem si predstaviť situáciu, že jeden uchádzač o zamestnanie, ktorý je v evidencii 10 mesiacov, si nájde prácu a dostane minimálnu mzdu, a druhý uchádzač, ktorý je bez práce 13 mesiacov, dostane štartovaciu minimálnu mzdu.

Tento návrh nepovažujem za šťastný. Štartovacia minimálna mzda je nepriamo aj istou formou regionálnej minimálnej mzdy, keďže sú na Slovensku niektoré regióny s vyššou mierou nezamestnanosti alebo s vyššou mierou dlhodobo nezamestnaných. Taká minimálna mzda len zakonzervuje tento stav a vytvorí regióny, kde bude minimálna mzda jednoducho nižšia.

Pokiaľ sa nám bude po porade s právnikmi javiť tento návrh v rozpore s ústavou, tak to napadneme na Ústavnom súde SR. Budeme žiadať ministra práce, aby túto štartovaciu minimálnu mzdu zrušil. Vyrušuje nás aj spôsob, akým to pán minister oznámil.

Desiateho júla, minulý piatok, som s ním debatoval na ekonomickom krízovom štábe, otvorili sme tam aj otázku minimálnej mzdy. Povedal mi, že nevie, kedy ministerstvo predloží nejaký návrh sumy minimálnej mzdy a, zrazu, v stredu, predstaví návrh výšky minimálnej mzdy aj s novou štartovacou minimálnou mzdou. Tieto návrhy jednoznačne patria na rokovanie sociálnych partnerov.

A samotná suma 620 eur je pre vás aká?

Konfederácia odborových zväzov SR má svoje orgány, kompetentné zaujímať stanoviská k rôznym problémom. Rada predsedov členských odborových zväzov sa zaoberala minimálnou mzdou a nateraz rozhodla, že trváme na naplnení zákona a vzorca, ktorý hovorí, že ak sa sociálni partneri nedohodnú, minimálna mzda by mala byť na úrovni 60 percent priemernej mzdy spred dvoch rokov. Na tomto stanovisku nič nemeníme.

Načrtli ste už nedôsledný sociálny dialóg medzi vládou, zamestnávateľmi a zamestnancami. Máte pocit, že tento dialóg nie je na rovnocennej patričnej úrovni?

Netvrdil by som, že nás neakceptujú. Súčasní vládni predstavitelia nás akceptujú, prizvali nás napríklad do už spomínaného ekonomického krízového štábu i do rôznych iných poradných komisií. Len už si začíname pripadať ako štafáž.

Zákony sa prijímajú bez prerokovania na tripartite, ktorá sa zišla len jedenkrát.

Zákony sa prijímajú bez prerokovania na tripartite, ktorá sa zišla len jedenkrát. Zákon o tripartite pritom jasne hovorí, čo má byť predmetom jej rokovania.

Na snímke zľava prezident Konfederácie odborových zväzov SR (KOZ) Marián Magdoško a predseda vlády SR Igor Matovič po skončení rokovania vlády s KOZ (Autor: TASR)

Napríklad minulý týždeň vláda schvaľovala novelu zákona o štátnom rozpočte. Zákon o tripartite jednoznačne hovorí, že musí byť prerokovaný na tripartite. V minulosti sa pre návrh štátneho rozpočtu zvolávali dokonca aj mimoriadne tripartity. Teraz? Žiadna. Z vlády rovno do parlamentu v zrýchlenom konaní bez toho, aby sme my – ako sociálni partneri, mali priestor sa k nemu vyjadriť. Sme sklamaní z takého sociálneho dialógu. Keď to takto pôjde ďalej, budeme musieť skonštatovať, že sociálny dialóg prakticky neexistuje.

Podobné to bolo aj so spomínaným návrhom minimálnej mzdy na 620 eur. Pokiaľ viem, vy ste sa zatiaľ nedohodli len so zamestnávateľmi, a zrazu ministerstvo oznámilo svoju predstavu jej sumy.

Minister práce má prísť s návrhom na pôdu tripartity. Keďže my aj zamestnávatelia sme mu oznámili, že sme sa na sume minimálnej mzdy pre budúci rok nedohodli, mal zvolať predsedníctvo tripartity, na ktorom sa mal dohodnúť termín plenárneho zasadnutia a na ňom predložený ministrov návrh riešenia. Minister však namiesto toho svoj návrh oznámil ako pred médiami. Toto považujem za odignorovanie sociálneho dialógu.

Odborárom sa tiež nepáči, ako minister práce oznámil zmeny týkajúce sa minimálnej mzdy. Foto: TASR

Vyplýva to podľa vás z rýchlosti a náročnosti doby, s ktorou zápasíme, alebo zo zloženia koaličnej vlády?

Keby ste mi túto otázku položili pred mesiacom, odpovedal by som, že je to prienik doby a neskúseností. Sám som však osobne upozorňoval ministra práce, ako sa má vo veci tripartity postupovať, takže teraz už toto konanie vnímam ako úmysel. Inak sa to nazvať nedá. Minister má predsa okolo seba zbor poradcov, má zriadený sekretariát tripartity, ktorí mu majú poradiť, ako postupovať.

Na zvláštny prístup k sociálnym partnerom upozorňovala už vaša viceprezidentka Monika Uhlerová, ktorá nedávno uviedla, že nie je spokojná s tým, akú vážnosť vláda Igora Matoviča prikladá tripartite, kritizovala aj to, že sociálnych partnerov síce volajú do diskusií, ale nevidí z nich reálne výsledky alebo nejakú záväznosť. Pýtali ste sa ministra, prečo vás do diskusií aktívnejšie nezapája? Pri kilečku opatrení Richarda Sulíka hovoril minister práce, že k 114 bodom ste mali len sedem pripomienok.

Na tomto sa s pani viceprezidentkou absolútne zhodneme. Orgány KOZ SR skonštatovali, že sociálny dialóg je povrchný, len pro forma. Akceptovanie partnerov je veľmi slabé.

Dá sa teda povedať, že minulá vláda vás viac akceptovala?

Nechcem porovnávať komunikáciu s minulými vládami. Pre nás je dôležitá táto vláda, pretože ona určuje a ovplyvňuje smerovanie krajiny. Dali sme jej šancu hneď od začiatku. Po nástupe vlády, keď sme cítili, že ten sociálny dialóg nie je taký, aký by mal byť, sme usporiadali hneď začiatkom apríla tlačovú konferenciu, na ktorej sme na to aj upozornili.

Následne nás potom prijal premiér, mali sme stretnutie s ministrom práce, mysleli sme si, že vzájomná komunikácia bude normálne fungovať. Nič také sa však nestalo. Tripartita mala jedno zasadnutie, na krízový ekonomický štáb nás síce prizývajú, ale tie výsledky by som prirovnal k veľmi ťažkému pôrodu, a hlavne sa veci robia chaoticky.

Ani na analýzu opatrení, ktoré ste spomínali, sme nemali dostatok času. Viackrát sa návrhy zo strany ministerstva hospodárstva menili.

Nie je pravda, že sme nesúhlasili len so siedmimi opatreniami. Súhlasili sme len s tými opatreniami, ktoré nič dramatické z hľadiska zamestnanosti a zamestnancov neznamenajú. Na posilnenie podnikateľského prostredia sa mali prijať iné opatrenia, nie zrušenie označenia zákaz fajčiť. Všetko sa však robilo za pochodu, veľmi rýchlo. Navyše obhajoba koronou je neakceptovateľná.

obhajoba koronou je neakceptovateľná.

So zamestnávateľmi ste sa v otázke navýšenia minimálky nedohodli a rovno ste ministerstvu oznámili, že sa ani neviete dohodnúť. Boli rokovania v tejto otázke tvrdšie ako v minulosti? Je podľa vás priestor na zvyšovanie minimálky v čase, keď zamestnávatelia bojujú s následkami koronakrízy?

Reálne rokovania o minimálnej mzde sa konali až posledné dva roky. So zamestnávateľmi sa nemusíme baviť len o minimálnej mzde, je plno problémov, ktoré treba riešiť. Chápeme, že je dôležité vytvárať zdravé podnikateľské prostredie, ale zamestnávatelia by si mali uvedomiť, že pokiaľ pracovnú silu adekvátne neohodnotia, tak im odíde. Máme voľný pohyb pracovnej sily. Ak adekvátne nezaplatia napríklad kuchára, tak im odíde do Rakúska. Týka sa to mnohých profesií.

Sú to práve zamestnanci, kto sa podieľa na vytvorenej hodnote a bohatstve. Všade vo svete je pomer miezd a ziskov na hrubom domácom produkte postavený opačne ako u nás. Na Slovensku mzdy ťahajú za kratší koniec. Darmo zamestnávateľ zoženie zákazku, ju treba aj vyrobiť. A z hodnoty, ktorú zamestnanec vyrobí, ide len veľmi malá časť na jeho odmenu v podobe výplaty. S tým absolútne nie sme spokojní, preto si ani nemyslím, že naše požiadavky sú prehnané.

Na snímke viceprezidentka Konfederácie odborových zväzov (KOZ) SR Monika Uhlerová. Foto: TASR

Ako by ste zareagovali na názor, že v poslednom čase je odborárov málo počuť?

Ak si zoberiete naše prezentácie v médiách, tam je nás počuť viac a viac. Uprednostňujeme však skôr rokovania za rokovacím stolom, ale je možné, že na jeseň sa aj v súvislosti s minimálnou mzdou objavíme aj v uliciach, je k tomu len krôčik.

Myslím to tak, že v čase koronakrízy bolo počuť oveľa viac o potrebách podnikateľov, zamestnávateľov ako o potrebách pre zamestnancov.

Nemyslím si to. V čase korony sme síce aj my fungovali v špeciálnom režime, stále sme však pracovali. Je síce možné, že v čase krízy dostali zamestnávatelia väčší priestor v médiách, my sme však dennodenne riešili problémy a ohrozenia zamestnancov. Riešilo sa udržanie pracovných miest a myslím si, že do veľkej miery sa nám to aj podarilo. Poskytnutá pomoc zo strany štátu však mala byť hneď na úvod plošná, spätne sa jej využitie dalo odkontrolovať. Výhrady sme mali k rýchlosti poskytnutia pomoci – konať bolo potrebné rýchlo a uvážene.

A výška pomoci?

Mohla byť vyššia. My sme sa snažili zachrániť čo najviac pracovných miest. Aj v prípadoch ohlásených hromadných prepúšťaní naši zástupcovia v základných organizáciách rokovali so zamestnávateľmi v jednotlivých regiónoch rýchlo a efektívne, nakoniec bolo prepustených oveľa menej pracovníkov, ako sa avizovalo. To všetko sú úspechy odborov, situácia mohla byť horšia.

Ako by ste zhodnotili krízové opatrenia vlády? Boli podľa vás dostatočne funkčné, aj v oblasti ochrany pracovných miest?

To, či boli, alebo sú dostatočné, ukáže až čas. Obávame sa ďalších vĺn prepúšťania v podovolenkovom období, takže situáciu budeme vedieť zhodnotiť možno v októbri, novembri.

Dúfam, že z najhoršieho sme už vonku, ale všetko ukáže až záver roka. Verím, že nepríde žiadna druhá vlna korony, nebudú sa musieť prijímať žiadne protiepidemiologcké opatrenia. Verím, že na jeseň už firmy a podniky naplno rozbehnú svoju činnosť. Dnes ma napríklad mimoriadne potešila informácia, že slovenské hotely sú obsadené, lebo Slováci uprednostnili stráviť dovolenku doma. Verím, že aj ďalšie sektory sa podobne rozbehnú.

Obávame sa ďalších vĺn prepúšťania v podovolenkovom období.

Máte od svojich členov informácie o ohrozenosti zamestnanosti alebo rôznom výklade Zákonníka práce?

KOZ SR združuje 25 odborových zväzov a drvivú väčšinu problémov takého charakteru si organizácie riešia samy. Konfederácia sa zapája do riešenia väčších problémov. Poviem príklad: keď mal Odborový zväz obchodu a cestovného ruchu problém zabezpečiť ochranné rúška pre svojich zamestnancov v predajniach, pretože odborom ide aj o zabezpečenie zdravého a bezpečného pracovného prostredia, ktoré museli zostať otvorené, tak sme sa do toho veľmi intenzívne vložili a rúška, ktoré Zväz obchodu a cestovného ruchu zaplatil, sme pomáhali vybaviť.

Máte informácie, že by zamestnancov prepúšťali v rozpore so Zákonníkom práce?

Nie, také informácie zatiaľ nemáme. Naše odborové organizácie si tieto záležitosti dostatočne strážia. Máme veľmi skúsených funkcionárov, ktorí veľmi dobre vedia, čo majú robiť, ako postupovať. A keď už napríklad dochádza k prepusteniu, tak strážime, aby boli dodržané všetky ustanovenia a náležitosti vyplývajúce či už zo Zákonníka práce, alebo z kolektívnej zmluvy, na ktoré má pracovník nárok.

Od začiatku krízy ste upozorňovali, aby zamestnávatelia pod rúškom súčasnej krízovej situácie nepretláčali svoje návrhy, ktoré sa usilujú presadiť už dlhodobo a ktoré bezprostredne nesúvisia so sanáciou negatívnych dôsledkov šírenia koronavírusu na podnikateľské a zamestnanecké prostredie. Dnes po štyroch mesiacoch čo si o tom myslíte? Do akej miery sa to zamestnávateľom podarilo?

Našťastie sa im to nepodarilo. Jeden z ich argumentov, obohratá pesnička, je, že potrebujú flexibilný Zákonník práce. Úprimne poviem, že slovo „flexibilný“ pre nás znamená bezbrehé prepúšťanie zamestnancov, keď si zamestnávateľ zmyslí. A keď pre nich nemajú prácu, tak ich prepustia. Toto je ich predstava flexibility. My takéto predstavy absolútne odmietame.

Zákonník práce je norma zabezpečujúca ochranu zamestnancov. Zamestnávatelia majú dosť legislatívy, ktorá im zaručuje podnikanie na Slovensku. Myslím si, že slovenský Zákonník práce je veľmi dobrý a nepripustíme také zmeny, na základe ktorých by zamestnávateľ mohol prepustiť zamestnancov podľa toho, či zohnal zákazku, alebo nie. Sme radi, že tieto každoročné snahy zamestnávateľov sa nám podarilo nateraz oddialiť. Ministerstvo práce však už avizovalo úpravu Zákonníka práce.

Myslím si, že slovenský Zákonník práce je veľmi dobrý.

A v tejto téme už s vami komunikujú?

KOZ SR už pripravuje stanovisko k predbežnej informácii k návrhu zákona, ktorým sa mení a dopĺňa Zákonník práce. Podľa zverejnenej predbežnej informácie sa novelou zákona má riešiť viacero oblastí úpravy pracovnoprávnych vzťahov.

1 komentár

  1. Je na čase aby ste vytiahli ľudí do ulíc!!! nato ste tam, to je vašou prácou!!! MM by mala byť od budúceho roku 656 € !!! Tak s tejto sumy neustúpte ani cent!!! Zase ten chu. Maj Su_lík ide okradnúť poctivých pracujúcich o 36€ len tak a ešte sa tvári ako spasiteľ. Čím skôr sa rozpadne táto vláda tak tým menej škody napácha na Slovensku!!! Už stihli okradnúť dôchodcov a aj malé deti. Teraz sa chystajú na okradnutie pracujúcich inak povedané živiteľov rodín. Tak, že tak!!! Mysleniu zdar!!!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

V Krompachoch majú z doposiaľ otestovaných ľudí pozitívny test približne dve percentá

Celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19 prebieha v Krompachoch v okrese Spišská Nová Ves bezproblémovo. Pre TASR to uviedla primátorka mesta Iveta Rušinová s tým,...

Ak negatívne testovaní neostanú opatrní, manévre budú nanič, odkazuje premiér

Najväčšie manévre v dejinách SR budú úplne nanič, ak tí, ktorí budú testovaní ako negatívni, začnú žiť menej opatrný život a myslieť...

Útok nožom v Nice: Zadržali už tretieho muža

Vo Francúzsku zadržali v súvislosti so štvrtkovým útokom nožom v meste Nice už tretieho muža. S odvolaním sa na nemenované zdroje z...

V Trenčíne testujú asi 45 ľudí za hodinu

Napriek krátkemu času na prípravu celoplošného testovania je v Trenčíne situácia prekvapivo dobrá. Po prehliadke asi troch štvrtín z 50 odberných miest to povedal...

Arménsko oficiálne požiadalo Rusko o pomoc pri spore o Náhorný Karabach

Arménsky premiér Nikol Pašinjan v súvislosti s konfliktom s Azerbajdžanom o juhokaukazský región Náhorný Karabach oficiálne požiadal o pomoc ruského prezidenta Vladimira...

Mazák je za presun sudcov z Najvyššieho súdu do NSS SR bez výberového konania

Predseda Súdnej rady SR Ján Mazák je za presun sudcov zo správneho kolégia Najvyššieho súdu (NS) SR do Najvyššieho správneho súdu (NSS)...

Česko hlási za piatok 13 605 nových prípadov nákazy

V Českej republike potvrdili v piatok 13 605 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 a 121 súvisiacich úmrtí. Vyplýva to z najnovších údajov...
Slovensko
Pozitívne vzorky 57,664 +2,573 Dnes Úmrtí 219 +7 Dnes Uzdravení 12,617 Infikovaných 44,828 Last updated: 31. októbra 2020 - 14:08 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky