nedeľa, 20 júna, 2021
21.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Kauza Búrka: Sudca Molnár ostáva vo väzbe

Kauza Búrka: Sudca Molnár ostáva vo väzbe

Senát Najvyššieho súdu (NS) SR ponecháva vo väzbe Richarda Molnára, ktorý je obvinený z korupčnej trestnej činnosti v kauze Búrka. Zrušil tak uznesenie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), voči ktorému podala sťažnosť prokurátorka Úradu špeciálnej prokuratúry. Informovala o tom hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Senát Juraja Klimenta zrušil uznesenie ŠTS v celom rozsahu, čím zamietol žiadosť Richarda Molnára o prepustenie na slobodu. Spolu s tým neprijal ani ponuku dôveryhodnej osoby, ktorou mal byť kolega Richarda Molnára z Krajského súdu v Bratislave – sudca Peter Šamko. Klimentov senát tiež odmietol náhradu väzby dohľadom probačného a mediačného úradníka a peňažnú záruku. “Z uvedeného teda plynie, že senát 5 T ponechal obvineného Richarda Molnára vo väzbe z dôvodov tzv. kolúznej a pokračovacej väzby,” ozrejmila Važanová.

Richard Molnár je jeden z viacerých sudcov, ktorých zadržala a obvinila v marci Národná kriminálna agentúra počas akcie Búrka. Proti Richardovi Molnár vypovedá tak ako proti viacerým sudcom niekdajší bratislavský sudca Vladimír Sklenka. Ten mal byť korumpovaný Marianom Kočnerom, ktorý je v kauze tiež obvinený.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,297 +49 Dnes Úmrtí 12,486 +8 Dnes Uzdravení 377,862 Infikovaných 949 Last updated: 20. júna 2021 - 02:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -