sobota, 23 januára, 2021
5.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Matovič počul, že o odvolaní Kollára sa nakoniec bude hlasovať. Myslí, že...

Matovič počul, že o odvolaní Kollára sa nakoniec bude hlasovať. Myslí, že SaS a Za ľudí by mali hlasovať, ako sa vyjadrovali

Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) predpokladá, že SaS a Za ľudí budú hlasovať za odvolanie Borisa Kollára (Sme rodina) z funkcie predsedu parlamentu vzhľadom na ich doterajšie vyjadrenia. Dodal, že počul o dohode, že o odvolávaní Kollára pre kauzu jeho diplomovej práce sa napokon hlasovať bude.

“Počul som, že je taká dohoda, že sa bude hlasovať o dôvere voči Borisovi Kollárovi a vzhľadom na predošlé vyjadrenia ľudí zo Za ľudí a SaS predpokladám, že budú hlasovať presne tak, ako sa vyjadrovali dva týždne, že nevyjadria dôveru Borisovi Kollárovi, že neutečú z hlasovania alebo niečo podobné,” povedal premiér na pondelkovej tlačovej konferencii.
Matovič by bol podľa svojich slov rád, keby koaliční partneri v tajnom hlasovaní splnili to, čo tvrdili verejne. Deklaroval, že poslanci za OĽaNO majú hlasovať podľa vlastného svedomia.
Premiér podľa vlastných slov stojí za svojimi vyjadreniami, že v prípade vyjadrení SaS a Za ľudí ide o divadlo a pri hlasovaní o odvolaní Kollára “stiahnu chvosty”. Odmieta, že by ich tým vyháňal z koalície. Tvrdí, že hovorí o ich vlastnej integrite.
Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová v pondelok zopakovala, že SaS vyzvala Kollára na odstúpenie z funkcie, no odvolávať ho poslanci nebudú. “Takýto bod na rokovanie parlamentu zaradený nie je, zatiaľ nie je z čoho odchádzať,” odpovedala na otázku novinárov, či poslanci SaS odídu zo sály pri hlasovaní o odvolaní Kollára.
Strana Za ľudí trvá podľa podpredsedu strany Juraja Šeligu na tom, že Kollár má vyvodiť zodpovednosť, pričom o tom bude diskusia na koaličnej rade. Podľa svojich slov bude robiť všetko preto, aby vláda nepadla a aby zotrvali na svojich princípoch. Šeliga v pondelok nepovedal, ako by poslanci hnutia hlasovali pri odvolávaní Kollára. Chce počkať na stanovisko Sme rodina a počkať, či vôbec k odvolávaniu dôjde.
Kollár čelí podozreniu z plagiátorstva pre svoju diplomovú prácu. Na odchod z funkcie ho vyzvala strana Za ľudí aj SaS. OĽaNO jeho odchod nežiada.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 234,571 +1,544 Dnes Úmrtí 3,965 +71 Dnes Uzdravení 186,683 Infikovaných 43,923 Last updated: 23. januára 2021 - 18:53 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky