Bödöra po 10 hodinách rozhodovania sudca prepustil

0
Na snímke eskorta privádza nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Banskej Bystrici v nedeľu 5. júla 2020. Foto: TASR

Aktualizovaná správa

Nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra nevzal sudca Špecializovaného trestného súdu Michal Truban pre obvinenie v kauze Dobytkár do väzby. Obvineného Petra Kubu v nej ponechal.

Prokurátor žiadal pre oboch mužov väzbu z dôvodu, aby nemohli pokračovať v trestnej činnosti a aby nemohli ovplyvňovať svedkov na slobode, prípadne inak mariť vyšetrovanie. Obvinení sú z obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti v súvislosti s kauzou Dobytkár, v ktorej sú vyšetrované úplatky v Pôdohospodárskej platobnej agentúre za zatiaľ viac ako 10 miliónov eur.

Norberta Bödöra zo súdu krátko pred 21.00 hod. odviezol jeho advokát. Obvinený sa pred médiami kryl kapucňou a na otázky nereagoval.

„Sudca neakceptoval návrh prokurátora a prepustil môjho klienta zo zadržania na slobodu. Zdôvodnenie bolo pomerne obsiahle, musíme si to naštudovať. Dá sa to aj tak povedať, že bola dôkazná núdza vo vzťahu k osobe môjho klienta,” konštatoval advokát Adrián Kucek po 10 hodinách rozhodovania. Norbert Bödör vinu popiera.

Ako spresnila hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková, Norberta Bödöra sudca prepustil zo zadržania na slobodu, lebo podľa neho nebola preukázaná dôvodnosť trestného stíhania obvineného za obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Rozhodnutie nie je právoplatné. Ako uviedol prokurátor ÚŠP, v prípade nitrianskeho podnikateľa podal voči rozhodnutiu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR. Ten bude rozhodovať aj o sťažnosti Petra Kubu proti rozhodnutiu o vzatí do väzby.

Bödöra zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) v piatok (3. 7.) večer v rámci akcie Dobytkár.

Polícia v piatok informovala, že v rámci tejto akcie na celom území Slovenska NAKA vykonala zaisťovacie úkony a vzniesla obvinenie voči trom fyzickým osobám a dvom právnickým osobám za obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu