nedeľa, 17 októbra, 2021
12.9 C
Bratislava
ÚvodArénaGrécko neakceptuje podmienky pomoci od EÚ. Chceme robiť svoje vlastné reformy, odkazuje...

Grécko neakceptuje podmienky pomoci od EÚ. Chceme robiť svoje vlastné reformy, odkazuje premiér Mitsotakis

Grécko neakceptuje prísne podmienky núdzovej finančnej pomoci od Európskej únie (EÚ) na boj s dôsledkami pandémie nového koronavírusu. Vyhlásil to premiér Kyriakos Mitsotakis v rozhovore, ktorý noviny Financial Times (FT) uverejnili v nedeľu.

„Gréci dospeli, a veľmi. A chceme robiť svoje vlastné reformy,“ citovali ho noviny.

Šesťmesačná analýza gréckeho hospodárstva, ktorú vykonala Európska komisia, bola podľa Mitsotakisa dostačujúca a ukázala, že nie sú potrebné žiadne „dodatočné prísne podmienky“.

Premiér FT ďalej povedal, že Grécko má veľmi „agresívny program reforiem“, v rámci ktorého sa zameria na tzv. zelenú a tiež digitálnu transformáciu a podporu investícií, čiastočne prostredníctvom privatizácie.

Mitsotakis v piatok (3. 7.) počas vystúpenia v parlamente oznámil nové vládne opatrenia v hodnote 3,5 miliardy eur na podporu firiem, ktoré zasiahli blokády na obmedzenie šírenie koronavírusu.

Grécko sa v roku 2018 prekonalo desaťročnú dlhovú krízu a dúfalo v silný rast ekonomiky v roku 2020. Ale celoštátne blokády, ktoré vláda zaviedla v marci, aby obmedzila šírenie koronavírusu, všetko zmenili.

Experti najnovšie očakávajú, že grécka ekonomika tento rok klesne o 8 % až 10 % pred tým, ako sa v roku 2021 začne zotavovať.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 17. októbra 2021 - 15:07 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img