piatok, 18 júna, 2021
31.3 C
Bratislava
Úvod Aréna O prípadnej Bödörovej väzbe rozhodne sudca v nedeľu

O prípadnej Bödörovej väzbe rozhodne sudca v nedeľu

Špecializovaný trestný súd v Pezinku (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica bude o prípadnom väzobnom stíhaní nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra rozhodovať v nedeľu (5. 7.) predpoludním. „Sudca pre prípravné konanie, pracovisko Banská Bystrica bude o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) na vzatie do väzby dvoch osôb Petra Kubu a Norberta Bödöra, ktoré sú obvinené z obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti, rozhodovať v nedeľu (5. 7.) od 10.00 h na ŠTS v Banskej Bystrici,” uviedla v sobotu hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Či prokurátor ÚŠP v prípade obvinených navrhuje všetky tri dôvody väzby – útekovú, preventívnu a možné pokračovanie v trestnej činnosti, nie je známe.

„Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nebudeme poskytovať informácie k danej veci,” poznamenala v sobotu pre TASR hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Podnikateľa zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) v piatok (3. 7.) večer. Zadržala ho v rámci akcie Dobytkár, v ktorej sú vyšetrované úplatky v Pôdohospodárskej platobnej agentúre za zatiaľ viac ako 10 miliónov eur. Predtým prišiel Norbert Bödör vypovedať na políciu. Ak by neprišiel, vydali by naňho zatykač.

Podľa Denníka N Norberta Bödöra kontaktoval ešte vo štvrtok (2. 7.) vyšetrovateľ kauzy Dobytkár, pretože ho chceli vo veci vypočuť a odovzdať mu obvinenie. Norbert Bödör, ktorý bol s rodinou v Chorvátsku, vyšetrovateľovi povedal, že príde v piatok.

Polícia SR v piatok informovala, že v rámci akcie Dobytkár na celom území Slovenska NAKA vykonala zaisťovacie úkony a vzniesla obvinenie trom fyzickým osobám a dvom právnickým osobám za obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,248 +38 Dnes Úmrtí 12,478 +14 Dnes Uzdravení 377,759 Infikovaných 1,011 Last updated: 18. júna 2021 - 17:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -