streda, 7 decembra, 2022
5.9 C
Bratislava
ÚvodArénaPremiéra! Merkelová po prvý raz na verejnosti s ochranným rúškom

Premiéra! Merkelová po prvý raz na verejnosti s ochranným rúškom

Nemecká kancelárka Angela Merkelová sa v piatok po prvý raz objavila na verejnosti v ochrannom rúšku po tom, čo tento týždeň vyvrátila obvinenia z pokryteckého správania za to, že rúško na verejnosti doposiaľ nenosila. Informovala o tom agentúra Reuters.

Merkelová prišla na zasadnutie Spolkovej rady v čiernom rúšku s logom “EU2020.de”, čo je webová stránka nemeckého predsedníctva v Rade EÚ, ktoré sa začalo 1. júla.

Keďže nemecká vláda schválila na niektorých verejných miestach povinné nosenie rúšok, Merkelová dostala na pondelňajšej tlačovej konferencii otázku, prečo ju s rúškom na tvári doteraz nikdy nebolo vidieť.

Kancelárka odpovedala, že rúško nebolo nevyhnutné nosiť v prípadoch, keď dodržiavala pravidlá fyzického odstupu, ale zároveň ho podľa vlastných slov nosila keď napríklad nakupovala – vtedy však nebola pod drobnohľadom verejnosti.

„Nepoviem vám však, kam chodím nakupovať,” uviedla vtedy s úsmevom.

Vo štvrtok večer v Berlíne sa nechala Merkelová podľa denníka Die Welt v rúšku aj odfotiť – spolu s premiérom spolkovej krajiny Sasko-Anhaltsko Reinerom Haseloffom, ktorý mal na sebe takisto ochrannú masku.  

728*90
- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -