nedeľa, 24 januára, 2021
0.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Johnson vyzýva na zodpovednosť. Británia otvára od soboty bary

Johnson vyzýva na zodpovednosť. Británia otvára od soboty bary

Britský premiér Boris Johnson vyzval obyvateľov krajiny, aby “konali zodpovedne”, keď sa v sobotu po viac než troch mesiacoch obmedzení súvisiacich s koronavírusovou pandémiou opäť otvoria bary a reštaurácie. Informovala o tom v piatok agentúra AFP.

Cez víkend sa v Británii znovu otvoria aj múzeá, kiná, knižnice a hotely.

Johnson uviedol, že uvoľnenie obmedzení znamená “podporu živobytia majiteľov podnikov a ich zamestnancov”, ktorí podľa neho vynaložili “hrdinské úsilie”, aby zaistili bezpečnosť svojich prevádzok.

Úspech podnikateľov a nakoniec i ekonomické zdravie celej krajiny závisí od zodpovedného konania každého jedného človeka, dodal Johnson.

Povinnosť dodržiavať dvojmetrový odstup sa zároveň znížila len na jeden meter a zmiernili sa aj niektoré ďalšie opatrenia v boji s pandémiou, uvádza na svojej webovej stránke rakúska stanica ORF. Zákazníci pohostinstiev budú musieť pri návšteve poskytnúť svoje kontaktné informácie. Zhromažďovanie ľudí pri pulte nie je povolené.

Johnson v rozhovore pre denník Evening Standard povedal, že aj on sám má termín u kaderníka a plánuje si taktiež zájsť do baru.

Nárast prípadov nákazy v meste Leicester, ktorý tento týždeň viedol k zatvoreniu tamojších škôl a obchodov, je podľa Johnsona dôkazom, že “vírus je stále s nami”.

„Ak sa (vírus) zase vymkne spod kontroly, vláda nebude váhať, šliapne na brzdy a znovu zavedie obmedzenia,” vyhlásil Johnson.

Otvorenie barov a reštaurácií kritizovali nezávislí výskumníci, ktorí ich považujú za priskoré.

Británia je najviac zasiahnutou európskou krajinou – evidujú tam približne 44 000 úmrtí na nový druh koronavírusu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 236,476 +1,905 Dnes Úmrtí 4,068 +103 Dnes Uzdravení 189,959 Infikovaných 42,449 Last updated: 24. januára 2021 - 10:38 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky