nedeľa, 24 októbra, 2021
0.4 C
Bratislava
ÚvodArénaMarček: Kollárova práca je asi ako jeho život. Ak má Boris trochu...

Marček: Kollárova práca je asi ako jeho život. Ak má Boris trochu rozumu, tak skončí

Boris Kollár sa dostal do parlamentu v roku 2016, keď ani nie pol roka pred voľbami získal  stranu SOS od Petra Marčeka, ktorú premenoval na Sme rodina. Za stranu nemusel platiť, výmenou za to dal Petra Marčeka na kandidátku a dostali sa spolu do parlamentu. Ich cesty sa rozišli, keď Marček, Holúbek a Šimkovičová opustili klub poslancov Sme rodina. Petra Marčeka sme sa opýtali, čo si on myslí o aktuálnej kauze diplomovky Borisa Kollára?  Marček je presvedčený, že Kollár by mal skončiť.

Ako vy vidíte kauzu diplomovej práce Borisa Kollára? 

Stručne sa vyjadrím, že tá práca je asi taká, aký je celý jeho život. Ja viem,  kto bol Boris Kollár, kým je Boris Kollár a čím bude. Preveril by som všetkých okolo neho, aké majú  diplomové práce. O Krištúfkovej vôbec nepochybujem, že tá ani nevie, o čom bola práca. Boris, či si ju vypracoval, alebo nevypracoval, to nechcem komentovať, ale keďže obidve práce boli robené na skalickej vysokej škole a obidvaja tam ukončili školu – Boris ako  “magor” a ona ako Bc., tak k tomu nemám komentár. Je to vysoká škola Ivana Kmotríka, čo sa k tomu dá povedať? 

Myslíte, že je preňho ten post taký dôležitý, že nedokáže odstúpiť?  

Vy ste poznali nejakého predsedu parlamentu, ktorý by chcel odtiaľ dobrovoľne odísť? Boris je tam ešte krátko, teraz mu to len začalo chutiť…

Možno sa mýlim, ale on pôsobí, akoby si ten post predsedu parlamentu užíval, akoby sa ocitol niekde, kde netušil, že sa raz ocitnúť môže? 

No, on si vždy všetko užíval a toto je preňho ďalšia zaujímavá krátka epizódka. Nikomu, kto poznal Borisa v 80. rokoch, ani vo sne nenapadlo, že raz bude tento človek predsedom Národnej rady Slovenskej republiky. To by nikto neuveril. To, že sa Boris Kollár stal predsedom parlamentu, Krištúfková skoro vládnou splnomocnenkyňou, kaderník ministrom školstva, to je možné iba na Slovensku. Myslel som si, že nemôže byť horší parlament ako v minulom volebnom období, ale presvedčil som sa, že môže. 

Je zvláštne, že vám prekážal pri odchode jeho slovník, keď nazýval europolitikov, citujem “hajzlami”, a on sa dnes štylizuje do úlohy slušného mediátora, na ktorého sa dá vždy spoľahnúť. Nie je to čudné či prešiel nejakou zmenou osobnosti? 

Boris má vždy veľký cit pre situáciu, ktorá nastala. Vyrastal v prostredí, že mu je jedno, či sa baví s premiérom, alebo mafiánom. Dostal sa k Salvinimu, dostal sa k Le Penovej. On má dobré kruhy okolo seba, ktoré mu tieto stretnutia, aby sa dostal k týmto ľuďom,  umožnili. Aj keď si myslím, že úroveň priemerne dobrého predsedu národnej rady Boris nedosahuje, takže… Má dosť veľa šťastia, ale ja si myslím, že aj to šťastie má svoju hranicu.

Na to, že ste sa nerozišli v dobrom, komentujete ho vcelku diplomaticky. 

Mám zásadu, že Božie mlyny melú pomaly alebo ako sa hovorí, karma je zdarma. To, ako sa on zachoval ku koľkým ľuďom, či zle, alebo dobre, ono sa mu to vráti. Ja som mu hovoril, že mu nemusím robiť zle.

Ako sa toto celé podľa vás skončí? Tie tlaky sú dosť veľké, sociálne siete žiadajú  jeho odstúpenie, koaliční partneri tiež hovoria, že by to bolo vhodné, okrem teda premiéra Matoviča. Pellegrini chce takisto situáciu riešiť a Za slušné Slovensko hovorí o prenajímaní námestí pre Kollárovu diplomovku.

Borisa dobehla jeho minulosť, Borisa dobehlo jeho správanie a všetko, čo doteraz urobil. Ak si on myslí, že ho ochráni kabala, keď sme sa dostali prvý raz do parlamentu, ukazoval, že on má kabalu, tie prívesky okolo ruky, že oni ho ochraňujú. No tak už vidí, že ho kabala neochráni. Lebo toto je pád. Začala to Petra Krištúfková, lebo tá si to maximálne zaslúžila.  Ani Pčolinský by nemal byť šéfom SIS a Krajniak ministrom práce, niežeby neboli rozumní, ale vzhľadom na ich minulosť. Pochová ich vlastná pýcha, arogancia a drzosť.  

Na obranu však musím povedať, že v prípade Borisa Kollára a jeho diplomovky to nie je úplne s kostolným poriadkom. Prečo má mládež Za slušné Slovensko vyzývať Borisa Kollára, aby skončil vo funkcii? Prečo nevyzývali Kisku, bývalého prezidenta, hoci pre mňa to nebol nikdy prezident, prečo nevyzývali jeho, aby skončil vo funkcii prezidenta, keď mal aféry s daňovými a pozemkovými podvodmi? Pellegrini, to je ďalšia vec, zradil svoju stranu, prešiel zo svojej strany na liberálnu politiku, nemá čo vyčítať Borisovi Kollárovi. Každému príde zaslúžený trest. 

Boris Kollár na rozdiel od zvyšku Slovenska považuje vec za ukončenú a je k nej ticho. Ale ako vy vidíte, že sa toto “ticho” Borisa Kollára skončí? 

Boris skončí, ak má trocha rozumu, skončí, nech neskončí na ešte väčšej šibenici. Toto sú už politické hry. Vládna koalícia má podľa mňa životnosť aj tak, odhadujem, do jari budúceho roka. Ak neurobia iné rošády, že by Pellegriniho nová strana vytlačila Matoviča, ktorý tiež nie je normálny. Desať rokov byť v opozícii a vykrikovať na vládnu koalíciu, že sú mafiáni a zlodeji, to ešte neznamená, že Matovič nie je horší od nich. Vidíme netransparentnosť pri výberových konaniach, zneužíva výnimočný stav a je len otázka času, kedy sa ukáže, že táto partia politikov je absolútne neschopná.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 453,231 Úmrtí 12,895 Uzdravení 411,512 Infikovaných 28,824 Last updated: 24. októbra 2021 - 10:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img