streda, 30 septembra, 2020
15.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Prvých sto dní Naďa: Prvoradý bol boj s ochorením COVID-19

Prvých sto dní Naďa: Prvoradý bol boj s ochorením COVID-19

Po nástupe do funkcie bolo prvoradou úlohou urobiť maximum v boji s ochorením COVID-19, ale aj zastaviť netransparentné procesy. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) to uviedol pre TASR v hodnotení svojich prvých 100 dní vo funkcii. V ďalšom pôsobení deklaruje dodržiavanie princípu zodpovednosti a transparentnosti pri každom rozhodovacom procese v rezorte.

Pandémia nového koronavírusu podľa Naďa dočasne ovplyvnila aktuálne ciele a priority rezortu. Okrem boja s vírusom označil za dôležitú úlohu zastavenie netransparentných procesov v rezorte.

„Preto som už od môjho nástupu pracoval na tom, aby všetko, čo môže byť zverejnené, aj zverejnené bolo,” vyhlásil. Sprístupnil preto zmluvy na vrtuľníky UH-60M Black Hawk a stíhacie lietadlá F-16. Avizuje tiež zverejnenie ďalších uzavretých kontraktov na vojenskú techniku.

Minister pripomenul, že počas prvých sto dní upravil tiež postup pri obstarávaní 3D rádiolokátorov, zastavil netransparentné projekty na viacúčelové taktické vozidlá 4×4 a bojové obrnené vozidlá 8×8 a zrušil mimoriadne povýšenie a vymenovanie vojakov v zálohe Andreja Danka do hodnosti kapitána a Tomáša Boreca do hodnosti plukovníka.

„Tiež sme zastavili neprimerané príjmy v rezorte obrany, napríklad v prípade vodiča bývalého generálneho tajomníka Služobného úradu Ministerstva obrany SR, ktorého príjem bol vo výške 4498 eur alebo bývalého riaditeľa Vojenského spravodajstva, ktorého februárová výplata v čistom predstavovala 12 000 eur,” priblížil.

Za jednu z výziev označil Naď stav vojenských útvarov a zariadení Ozbrojených síl SR.

„Čaká nás veľa práce, pretože stav, v ktorom sa nachádzajú, vrátane infraštruktúry, je v niektorých prípadoch havarijný,” skonštatoval s tým, že príslušníčky a príslušníci Ozbrojených síl SR si zaslúžia dôstojné a bezpečné podmienky pri výkone povolania.

Prioritami a cieľmi zostávajú pre ministra euroatlantická, otvorená komunikácia, plnenie záväzkov, ktoré nám vyplývajú ako členovi Európskej únie a NATO, zodpovedné a plnohodnotné partnerstvo, schopnosť zvládať nové bezpečnostné výzvy, systémová a transparentná modernizácia ozbrojených síl a skvalitnenie podmienok pre našich vojakov.

„Verím, že spoločným úsilím prispejeme k tomu, že rezort obrany bude hodnotený ako jedna z najdôveryhodnejších inštitúcií,” dodal.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Pri 13. a 14. platoch sa má zrušiť oslobodenie od sociálnych odvodov, schválila to vláda

Od budúceho roka sa má na Slovensku zrušiť oslobodenie 13. a 14. platov od sociálnych odvodov. Navrhuje to ministerstvo práce v novele...

Majského zatiaľ Česko na Slovensko nevydá

Právoplatne odsúdeného podnikateľa Jozefa Majského na Slovensko české orgány zatiaľ nevydajú. Rozhodol o tom v stredu na verejnom zasadnutí Mestský súd v...

Kandidáta na šéfa Generálnej prokuratúry plánuje navrhnúť aj Slovenská advokátska komora

Kandidáta na generálneho prokurátora plánuje navrhnúť aj Slovenská advokátska komora (SAK). Slovenská komora exekútorov (SKE) ešte neoznámila, či kandidáta navrhne.

Drucker: Máme tu chaos, v ľuďoch sa vytvára strach

Bývalý minister zdravotníctva a líder mimoparlamentnej Dobrej voľby Tomáš Drucker si myslí, že nové opatrenia prijaté v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu...

Mikulec: Núdzový stav by umožnil počas blížiacich sa sviatkov zaviesť zákaz vychádzania

Vyhlásenie núdzového stavu nepredstavuje žiadne zvýšené riziko pre občanov. Vláda ho vyhlásila pre prípad, že bude treba lepšie a efektívnejšie zabezpečovať ochranné...

Kandidátkou SR na dodatočnú sudkyňu Všeobecného súdu EÚ je Martina Jánošíková

Kandidátkou SR na dodatočnú sudkyňu Všeobecného súdu Európskej únie (EÚ) je Martina Jánošíková. Návrh Súdnej rady SR v stredu schválila vláda. Minister...

Pompeo kritizoval Čínu za potláčanie slobôd, najmä náboženských

Čína je najhoršou krajinou sveta, pokiaľ ide o prenasledovanie náboženských menšín, uviedol v stredu americký minister zahraničných vecí Mike Pompeo podľa agentúry...
Slovensko
Pozitívne vzorky 10,141 +567 Dnes Úmrtí 48 +3 Dnes Uzdravení 4,395 Infikovaných 5,698 Last updated: 30. septembra 2020 - 16:23 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky