nedeľa, 16 mája, 2021
13.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Voľby v Srbsku: Podľa predbežných výsledkov zvíťazila Vučičova SNS

Voľby v Srbsku: Podľa predbežných výsledkov zvíťazila Vučičova SNS

Srbská pokroková strana (SNS) prezidenta Aleksandra Vučiča na základe predbežných výsledkov zvíťazila v nedeľňajších parlamentných voľbách, informovala agentúra DPA.

Predvolebné prieskumy Vučičovej strane SNS pripisovali takmer 60 percent hlasov.

Občania krajiny v nedeľu rozhodovali o zložení 250-členného parlamentu a Národného zhromaždenia. Súbežne sa konali i komunálne voľby.

Parlamentné voľby sa v Srbsku konali i priek obavám z ďalšieho šírenia nového koronavírusu. Očakávalo sa, že populisti vládnuci v balkánskej krajine si posilnia moc, keď hlasovanie bojkotuje časť opozície, informovali agentúry AP a DPA.

Hlavný opozičný blok už vlani oznámil bojkot volieb s cieľom obrátiť medzinárodnú pozornosť na to, čo jeho lídri označujú za oslabovanie demokracie v Srbsku za vlády Vučiča. Ten podľa oponentov kontroluje hlavné médiá, v ktorých dominoval aj počas kampane, a obmedzuje svojich kritikov. Prezident takéto obvinenia popiera.

Volebné miestnosti sa uzavreli o 20.00 h. Prieskumy medzi hlasujúcimi voličmi, tzv. exit polly, nie sú v Srbsku povolené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 387,420 +258 Dnes Úmrtí 12,203 +35 Dnes Uzdravení 370,552 Infikovaných 4,665 Last updated: 16. mája 2021 - 00:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -