piatok, 22 januára, 2021
10 C
Bratislava
Úvod Aréna Muž zaútočil nožom v parku: traja mŕtvi a dvaja vážne zranení

Muž zaútočil nožom v parku: traja mŕtvi a dvaja vážne zranení

Traja ľudia prišli o život a traja utrpeli vážne zranenia pri útoku nožom, ku ktorému došlo v sobotu večer v parku Forbury Gardens v centre juhoanglického mesta Reading. Polícia tento čin však nehodnotí ako terorizmus, ako to tvrdili britské médiá.

„V súčasnosti to nie je klasifikované ako teroristický čin, ale vo veci motívu sme stále otvorení,” uviedol v nedeľu ráno podľa agentúry DPA Ian Hunter, šéf polície v regióne Thames Valley.

Dodal, že vyšetrovateľom napriek tomu pomáhajú kolegovia z protiteroristického oddelenia.

Zároveň potvrdil, že bol zadržaný 25-ročný predpokladaný páchateľ. Nevyjadril sa však k informáciám, že ide o Líbyjčana. Ďalšie osoby v súvislosti s týmto incidentom polícia nehľadá, Hunter však vyzval občanov, aby boli “ostražití a nahlásili čokoľvek podozrivé”.

Policajti podľa televízie Sky News uskutočnili aj raziu v bytovom dome nachádzajúcom sa na okraji parku Forbury Gardens. Nie je však známe, či súvisí so zadržanou osobou.

Miestna polícia predtým oznámila, že na miesto činu prišla spolu s ďalšími pohotovostnými zložkami okolo 19.00 h miestneho času (20.00 h SELČ). Následne zatkla muža, ktorý je teraz vo väzbe.

Útok sa stal v oblasti, kde sa predtým konal pokojný protest hnutia Black Lives Matter (Na životoch černochov záleží). Jeho organizátori i polícia však tvrdia, že útok s demonštráciou nesúvisí, keďže sa stal až po jej skončení.

„Park bol dosť plný, veľa ľudí sedelo a popíjalo s priateľmi, keď prišiel jeden človek a zakričal niekoľko nezrozumiteľných slov,” cituje agentúra Press Association očitého svedka. Muž sa potom podľa neho vydal k skupine asi desiatich ľudí a troch z nich bodol do krku a trupu. Následne pribehol k inej skupine a zranil jednu osobu na krku.

Na útok reagoval aj britský premiér Boris Johnson. 

„Moje myšlienky sú so všetkými, ktorých sa týka hrozný incident v Readingu. Ďakujem pohotovostným zložkám na mieste činu,” napísal na Twitteri.

Reading leží približne 70 kilometrov západne od Londýna a má viac ako 160 000 obyvateľov.

1 komentár

  1. Každému čo jeho je. Aj z tohoto dôvodu je Slovensko proti tomu aby nám sem EU nanucovala dáke kvóty!!! Slovensko nekolonizovalo, Slovensko neviedlo lúpežné vojny ako západ pod vedením zločineckej teroristickej organizácie NATO!!! Nech si teraz pekne zjedia čo si navarili. Je to ich kapusta.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 233,027 +1,785 Dnes Úmrtí 3,894 +93 Dnes Uzdravení 183,942 Infikovaných 45,191 Last updated: 22. januára 2021 - 23:12 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky