utorok, 3 augusta, 2021
21.8 C
Bratislava
ÚvodArénaPekingu sa nepáčia americké sankcie pre utláčanie menšín

Pekingu sa nepáčia americké sankcie pre utláčanie menšín

Peking vo štvrtok kritizoval americký zákon, ktorý umožňuje sankcie voči Číne pre utláčanie Ujgurov a ďalších moslimských menšín. Informovala o tom agentúra AFP.

Čínske ministerstvo zahraničných vecí vo vyhlásení uviedlo, že Čína uskutoční “ráznu odplatu” a USA budú niesť bremeno všetkých následkov.

Americký prezident Donald Trump v stredu podpísal zákon, ktorý umožní zaviesť proti Číne sankcie v súvislosti s potláčaním práv ujgurskej menšiny a ďalších moslimských skupín v západnej provincii Sin-ťiang.

Zákon stanovuje, že Trumpova administratíva bude mať 180 dní na to, aby identifikovala čínskych predstaviteľov zodpovedných za utláčania Ujgurov.

Podľa odhadov OSN sa v internačných táboroch v Číne v súčasnosti nachádza približne milión Ujgurov a príslušníkov ďalších turkotatárskych menšín. Osoby, ktoré tieto tábory zažili, vydávajú svedectvá o mučení, podvýžive a bití väzňov.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,751 +41 Dnes Úmrtí 12,541 +1 Dnes Uzdravení 379,599 Infikovaných 611 Last updated: 3. augusta 2021 - 13:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -