sobota, 23 januára, 2021
6.3 C
Bratislava
Úvod Aréna Uhrík podáva trestné oznámenie na Matoviča

Uhrík podáva trestné oznámenie na Matoviča

Europoslanec Milan Uhrík (ĽSNS) podal trestné oznámenie na premiéra Igora Matoviča (OĽaNO). Tvrdí, že počas stredajšej (10. 6.) tlačovej konferencie verejne prejavoval sympatie voči nacistickej strane NSDAP.

„Myslím si, že NSDAP bola najväčšia politická strana, a keď akože kvalita politickej strany sa meria podľa počtu členov, tak oni mali, myslím, že 25 miliónov, takže tú ambíciu máme prekonať, to NSDAP v tejto veci,” reagoval vtedy premiér na otázku redaktora o jeho predstave o rozsahu členskej základne strany OĽaNO.

Podľa europoslanca tak Matovič vyjadril osobnú ambíciu prekonať NSDAP.

„Čiže ju pravdepodobne považuje za pozitívny vzor minimálne v tejto veci,” doplnil Uhrík.

„Keďže roky poznám ilúziu, ktorou niektoré médiá a Smer ohlupujú ľudí, že čím viac členov v strane, tým lepšia strana – úmyselne som použil tento absurdný príklad a spoľahol som sa, že aspoň teraz niektorí pochopia, že kvantita nezaručuje kvalitu. Príkladov máme požehnane – NSDAP, Smer-SD, SNS… Evidentne však ani teraz niektorí ľudia nie sú schopní pochopiť či už použitie hyperboly, alebo fakt, na ktorý som ňou upozornil,” uviedol v reakcii na Uhríkove tvrdenia premiér.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 233,027 Úmrtí 3,894 Uzdravení 183,942 Infikovaných 45,191 Last updated: 23. januára 2021 - 11:53 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky