streda, 20 októbra, 2021
9.8 C
Bratislava
ÚvodArénaGröhling: Na ministerstve školstva by mali byť dve strešné priamo riadené organizácie

Gröhling: Na ministerstve školstva by mali byť dve strešné priamo riadené organizácie

Gröhling poznamenal, že na ministerstve sa priamo riadeným organizáciám venuje pár ľudí. Podľa neho sa majú v nasledujúcich mesiacoch pozrieť na to, či sa dajú niektoré zlúčiť, presunúť na iné ministerstvo alebo zrušiť.

„Víziou je, aby fungovali dve strešné organizácie,” povedal šéf rezortu školstva s tým, že pod ne budú spadať všetky ostatné organizácie.

„Výskumná agentúra, Agentúra na podporu výskumu a vývoja a Centrum vedecko-technických informácií SR majú jednu líniu a mali by byť zastrešené jednou organizáciou,” povedal Gröhling. Na druhej strane je zas napríklad Štátny pedagogický ústav, Metodicko-pedagogické centrum, Štátny inštitút odborného vzdelávania, ktoré by mali byť zastrešené ďalšou organizáciou.

Minister uviedol, že nevidí plnú kompetenciu ministerstva školstva napríklad pri Slovenskom historickom ústave v Ríme či pri Domove Speváckeho zboru slovenských učiteľov.

„S týmito organizáciami sa treba vysporiadať. Ja si myslím, že si zaslúžia či už samostatné postavenie, aby vedeli samostatne fungovať, poprípade v iných rezortoch im nájsť výraznejšie umiestnenie,” povedal.

Podľa ministra je priamo riadených organizácií, ktoré spadajú pod ministerstvo školstva, veľa.

„Majú poskytovať servis učiteľom a vidíte, aké máme výsledky. V okolitých štátoch majú jednu, dve, tri takéto organizácie a sú ďaleko vyššie v rôznych meraniach hodnoty vzdelávania,” uviedol. Ako doplnil, buď sa tieto organizácie rozhýbu a budú plnohodnotné, alebo sa s nimi bude niečo robiť.

Gröhling doplnil, že sa postupne menia aj riaditelia v týchto jednotlivých organizáciách. Zatiaľ zmena nastala na Štátnom pedagogickom ústave, Štátnom inštitúte odborného vzdelávania, v Centre vedecko-technických informácií SR, Metodicko-poradenskom centre a vo Výskumnej agentúre.

„Všetci sú zatiaľ iba poverení riadením, lebo bude prebiehať normálne výberové konanie,” uzavrel minister školstva.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 20. októbra 2021 - 02:28 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img