nedeľa, 19 septembra, 2021
14.9 C
Bratislava
ÚvodArénaSúd v kauze vraždy Kuciaka prerušili do júna. Para naďalej spochybňuje Threemu

Súd v kauze vraždy Kuciaka prerušili do júna. Para naďalej spochybňuje Threemu

„Klient sa musí vyjadrovať k dôkazu, ktorý súd pripustí,” uviedol Para na margo toho, že Kočner komentoval a vysvetľoval správy, ktoré si mal posielať s Alenou Zsuzsovou. Samotný obžalovaný existenciu správ nepopieral, avšak trvá na tom, že niektoré správy boli dopisované a menené.

Obhajca Para vyčíta Threeme okrem údajných procesných chýb aj absenciu protistrany, čiže druhých telefónov v komunikácii.

„Keď chcel Tóth tak pomôcť, prečo nepredložil telefón, kde táto Threema je?” pýtal sa obhajca.

Splnomocnenci poškodených aj prokuratúra dlhodobo odmietajú Parove výčitky k procesnosti Threemy. V súvislosti s týmito námietkami vypovedali pred senátom ŠTS aj znalci z Europolu, ktorí komunikáciu z telefónu Mariana Kočnera extrahovali. Ich výpoveď však bola neverejná.

Celé utorkové pojednávanie bolo venované komunikácii cez aplikáciu Threema. Prokurátor Vladimír Turan a splnomocnenci poškodených Daniel Lipšic a Roman Kvasnica vyberali ukážky z komunikácie prevažne s Alenou Zsuzsovou. Šifry o zuboch, snehu a iné považujú za odkazy na vraždu. Obžalovaní ich vysvetľujú ako debaty o zbieraní podpisov pre politickú stranu Mariana Kočnera alebo ako diskusie o modelingovej kariére dcéry Aleny Zsuzsovej.

Počas jedného z vyjadrení uviedol Kočner ako jeden z možných motívov na vraždu aj tzv. “ruskú vec”.

„Podľa môjho názoru veľká ruská vec spája Petra Tótha a Jána Kuciaka,” myslí si obžalovaný. Prokurátor Turan si vysvetľuje jeho komentáre ako odkazy na jeden z článkov Jána Kuciaka, kde písal o ruskej mafii. “My sa držíme inej filozofie, a nie filozofie ruskej stopy a ruskej mafie,” vysvetlil Turan.

Z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú obžalovaní neprávoplatne odsúdený Miroslav Marček, Tomáš Szabó, Alena Zsuzsová a Marian Kočner. Ten si mal podľa obžaloby objednať vraždu ako pomstu za Kuciakove články o jeho ekonomickej trestnej činnosti.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 402,808 +742 Dnes Úmrtí 12,569 Uzdravení 383,511 Infikovaných 6,728 Last updated: 19. septembra 2021 - 13:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -