Politológ Baránek: Smeru chýba vládnutie pevnou rukou. Či ustojí Matovičov kabinet ekonomické dôsledky a ich riešenie? Mám obavy

0
Politický analytik Ján Baránek (Autor: Facebook, Slovak Political Watchdog - strážny pes na politikov)

Verejnosť má  za sebou koronakrízu, po všetkých strachoch, stresoch a panikách nabiehame na normálny režim. Verejnosť krízu teda zvládla, ako hodnotíte, že ju zvládla vláda?

Čo sa týka medicínskej stránky, je to určite ok. Čo sa týka pomoci malým podnikateľom a živnostníkom, tak veľmi slabo. 

 

Vyčíta sa aj to, že inteligentná karanténa sa má spustiť v čase, keď je po karanténe, a nie vtedy, keď ju bolo treba. 

To sú také veci, ja neviem, či zlyhávajú na byrokracii, ale sú to presne tie veci, ktoré sú dosť jednoduché na to, aby začali hneď fungovať, ale nefungujú. No a predpokladám, že Pellegriniho  vláda za to zodpovednosť nenesie. 

 

Smer-SD sa definitívne rozpadá na dve krídla, Pellegrini je  v popredí s podporou viacerých poslancov NR SR  Rašiho, Žigu, Eštóka a pridal sa najnovšie aj Erik Tomáš… Už asi  neplatí, že ide o testovanie pôdy pred snemom, ale skutočne sa rozhoduje, či bude Smer národno-socialistická, alebo sociálno-demokratická strana moderného typu.

Tam sa ešte môže stať, že Pellegrini bude zvolený a Fico nie. Uvidíme, koľko delegátov bude mať Pellegrini na svojej strane, lebo tam sú iné stratégie v týchto vnútrostraníckych voľbách ako v parlamentných voľbách. Netuším výsledok snemu.

 

Zo Smeru odišiel poslanec Ján Podmanický, ktorý založil platformu Za hodnotové Slovensko. Rieši sa, či vstúpi do ĽSNS, alebo do Sme rodina? 

Skôr do Sme rodina by som povedal. 

 

Nech už vstúpi tam či inam, on síce odišiel, ale jeho názory zdieľajú aj mnohí ďalší politici Smeru, minimálne tam ostal ďalší spoluzakladateľ platformy Kéry, je tam napríklad Ľuboš Blaha, pôsobí to skutočne veľmi nekonzistentne.

Celé toto, táto súčasná situácia je ukazovateľom vnútorných rozbrojov, anarchie, chýba im vládnutie pevnou rukou. 

 

Pevnou rukou by chcel vládnuť aj Igor Matovič, len Richard Sulík mu spod nej stále uniká, keď to trošku nadnesieme. Vy ste označili nedávno ich vzťah za chorý od začiatku. Oni sa najnovšie zmierili a vysvetlli, že pri konečných záveroch sú v podstate jednotní a teda nie je dôvod na napätie vo vládnej koalícii. Veríte im?

Oni tomu ani sami neveria, prosím vás, sú to bludy.

 

Čo  je najdôležitejšie  ustojí vláda ekonomickú stránku koronakrízy?  

Teraz začnú riešiť pokles hospodárstva, HDP, krachy malých podnikateľov… Mám z toho obavu. Nemôžem to dopredu hovoriť, ale obavy určite o ich budúcnosť v tomto smere mám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu