streda, 12 mája, 2021
14.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Vláda zneisťuje ľudí, opozícia uvažuje o odvolávaní, uviedol Blanár v O 5...

Vláda zneisťuje ľudí, opozícia uvažuje o odvolávaní, uviedol Blanár v O 5 minút 12. Podľa Viskupiča ekonomiku treba otvárať rýchlejšie

„Zdravotné opatrenia splnili účel a my sa musíme posunúť už ďalej, ekonomiku treba uvoľňovať rýchlejšie, ako sa to deje. Zostali zvyšky opatrení, ktoré význam nemajú,” myslí si Viskupič. Podľa neho sú takýmito opatreniami napríklad vyhradené hodiny pre seniorov či upravené otváracie hodiny, rovnako si myslí, že aj fitness centrá by už mohli fungovať.

Blanár je presvedčený, že vláda k otváraniu ekonomiky nepristupuje dobre.

„Ja si myslím, že vláda nezvláda otváranie ekonomiky, zdravotné opatrenia zvládli ľudia excelentne, lebo boli ochotní počúvať autority,” podotkol Blanár s tým, že Viskupič podľa neho hovorí ako opozičný poslanec, pritom je koaličný.

„Na jednej strane hovoríte, že by malo byť to a ono, a netvárte sa, že vy za niečo nemôžete, lebo kritizujete pána Igora Matoviča (OĽaNO). Namiesto toho, aby ste sa zavreli a dohodli sa, a dali niečo dôveryhodné von, tak zneisťujete ľudí,” myslí si Blanár.

Podľa neho, keby bola rovnaká situácia s otváraním ekonomiky za bývalej vlády, tak by Matovič zvolával mimoriadnu schôdzu a chcel by odvolávať ministrov. Blanár nevylúčil, že k tomuto kroku teraz pristúpi súčasná opozícia.

„Snažte sa, aby sa vaši kolegovia čo najskôr dohodli,” podotkol Blanár, ktorý sa obáva aj ďalšieho rastu nezamestnanosti.

„Do ekonomiky nejde dostatočné množstvo peňazí ani rýchlo. Som za rýchlejšiu pomoc,” povedal Blanár a Viskupiča sa pýtal, prečo SaS nepresadila v rámci koalície aj spomínané otváranie fitness centier.

Viskupič uviedol, že to, že sú v koalícii rôzne názory, nie je chybou.

„Komunikujeme na všetkých možných úrovniach a nejaké riešenia sa prijímajú. O tom je koalícia, že nie vždy sa presadí opatrenie, ktoré presadzuje daný človek,” podotkol Viskupič. Upozornil tiež na to, že bývalá vláda zanechala krajinu v takom stave, že štát nemal dostatok likvidity.

„Pri peniazoch z Únie treba čakať na nejaké podmienky, schvaľovania, ale rozbieha sa to. Peniaze sa do ekonomiky dostanú. Robí sa kopa ďalších opatrení. Podnikatelia majú napríklad možnosť odpustenia odvodov,” povedal Viskupič.

Marián Viskupič (SaS). Zdroj: TASR

Opozičný Smer-SD navrhuje zatvorenie obchodov počas nedieľ. Viskupič povedal, že takýto návrh nie je v rámci koalície na stole.

„My hovoríme, že neberme ľuďom právo pracovať cez víkend. Najdôležitejšie je, že asi 4000 ľudí by prišlo o prácu, ak by zostal zákaz nedeľného predaja. Dnes je najdôležitejšie riešiť ekonomickú krízu,” povedal Viskupič. Podľa neho by v súčasnej situácii bol zákaz nedeľného predaja veľmi nebezpečným ekonomickým experimentom.

Blanár neočakáva, že by zatvorenie obchodov počas nedieľ prinieslo negatívne vplyvy na ekonomiku.

„Bola to práve strana Smer-SD, ktorá dlhodobo túto tému otvárala, a vždy sme hľadali dohodu s obchodníkmi. Vidíme, že výsledok počas štátnych sviatkov bol úplne v poriadku, aj Zväz obchodu SR sa vyjadril, že oni uvítajú, pokiaľ sa celoplošne zatvoria obchody v nedeľu. Ja som za, aby sa nedele zatvorili,” povedal Blanár, ktorý toto opatrenie označuje aj za prorodinné.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 386,136 Úmrtí 12,077 Uzdravení 368,421 Infikovaných 5,638 Last updated: 12. mája 2021 - 09:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -