streda, 30 septembra, 2020
15.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Kéry: Fandil som Pellegrinimu. Výzva pre Fica je za čiarou

Kéry: Fandil som Pellegrinimu. Výzva pre Fica je za čiarou

Rozoberme si  ešte raz vznik platformy Za hodnotové Slovensko, pre ktorú odišli za týždeň z dvoch poslaneckých  klubov štyria poslanci.

Mňa oslovil pán poslanec Podmanický, s  ktorým sa poznáme veľmi dlho, sme priatelia. Myslím si, že on to mal rozdebatované už skôr s pánom poslancom Tarabom. Spúšťačom podľa mňa bola správa verejnej ochrankyne ľudských práv, ktorá keď sa prerokúvala a hlasovalo sa o nej, bola drvivou väčšinou poslancov odmietnutá. Vtedy prišli za mnou, či s nimi pôjdem na tlačovku, a ja som súhlasil. 

 

Neskončilo sa to dobre. Tvrdo vás kritizovali za spoluprácu s fašistami, prepojili ste vašu stranu Smer s kotlebovcami, to vám ozaj neprekážalo?

Skončilo sa to tak, že sme ostali nepochopení drvivou väčšinou médií a bohužiaľ, aj vo vnútri našej strany s tým, že nikto nám nepovedal, čo je zlé na tom, aby sme otvorili túto hodnotovú tému. Naopak, téma bola devalvovaná médiami a, žiaľ, aj politikmi Smeru, ktorí nám vyčítali, že vytvárame nejaký pakt s Ľudovou stranou Naše Slovensko, čo sme, samozrejme, odmietli. Nikdy som neobhajoval holokaust.

 

Ako ste to odmietli, keď ste s nimi stáli za jedným stolíkom pred národnou radou?

Povedali sme, ako je, a síce, že títo páni, či už Taraba alebo Kuffa starší aj mladší, sú členovia Kresťanskej demokracie – Život a prosperita (KDŽP). Paradoxné je, že túto platformu Za hodnotové Slovensko kritizovali aj viacerí poslanci ĽSNS. Najprv odišiel zo Smeru Ján Podmanický a tento týždeň ohlásili odchod z ĽSNS aj títo traja členovia platformy z KDŽP. Tým len dali za pravdu tomu, že sme fakticky nemali nikdy nič spoločné s ĽSNS.

 

Len vy sám ste ostali takpovediac na svojom mieste. 

(smiech) Áno, ja som zo strany neodišiel a ani sa nechystám odísť. 

 

Ako sa pozeráte na súčasnú situáciu v strane? Vy osobne ste prívržencom generačnej obmeny? Celkovo ako hodnotíte výzvu Pellegriniho Ficovi?

Myslím si, že Smer je dlhodobo na politickom, nazvime to, klzisku, generačná  obmena je preto potrebná, ale absolútne nesúhlasím s formou, ktorú si zvolili dáma a páni okolo Petra Pellegriniho. Chápem jeho ambíciu, je mladý, populárny, chce sa posunúť ešte ďalej, ale to sa predsa nerobí odkazmi cez médiá, musí sa uskutočniť vnútrostranícka  diskusia. Myslím si, že Pellegrini mal v prvom rade komunikovať s krajskými, okresnými štruktúrami, snažiť sa ich presvedčiť na svoju stranu a nie takto. Osobne som mu veľmi fandil, priznávam. Lenže tá tlačovka bola ďaleko za čiarou a išla z nej taká arogancia, sarkazmus a irónia… Myslím si, že to si predseda strany Robert Fico nezaslúži.

 

Snem má byť až v decembri, myslíte, že bude zvolaný na skorší termín?

Neviem o tom, termín je stanovený na december. Som však presvedčený, že diskusia cez médiá nás oslabuje, mala by sa vrátiť dovnútra strany.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Banská Bystrica: Nemocnica potvrdila desať lekárov pozitívnych na COVID-19

Desať lekárov z troch oddelení v Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici malo pozitívny test na ochorenie COVID-19. K nakazeniu zamestnancov došlo počas...

V Česku začne od pondelka platiť núdzový stav

Česká vláda premiéra Andreja Babiša v stredu rozhodla, že vyhlási núdzový stav v snahe obmedziť šírenie koronavírusu. Platiť začne od pondelka. Podľa...

Úrad verejného zdravotníctva: Toto sú opatrenia pre koronavírus, ktoré vstúpia do platnosti od októbra

Od 1. októbra vstúpia do platnosti nové opatrenia, ktoré súvisia so zamedzením šírenia pandémie nového koronavírusu. O konkrétnych krokoch informovala hovorkyňa Úradu...

Pri 13. a 14. platoch sa má zrušiť oslobodenie od sociálnych odvodov, schválila to vláda

Od budúceho roka sa má na Slovensku zrušiť oslobodenie 13. a 14. platov od sociálnych odvodov. Navrhuje to ministerstvo práce v novele...

Majského zatiaľ Česko na Slovensko nevydá

Právoplatne odsúdeného podnikateľa Jozefa Majského na Slovensko české orgány zatiaľ nevydajú. Rozhodol o tom v stredu na verejnom zasadnutí Mestský súd v...

Kandidáta na šéfa Generálnej prokuratúry plánuje navrhnúť aj Slovenská advokátska komora

Kandidáta na generálneho prokurátora plánuje navrhnúť aj Slovenská advokátska komora (SAK). Slovenská komora exekútorov (SKE) ešte neoznámila, či kandidáta navrhne.

Drucker: Máme tu chaos, v ľuďoch sa vytvára strach

Bývalý minister zdravotníctva a líder mimoparlamentnej Dobrej voľby Tomáš Drucker si myslí, že nové opatrenia prijaté v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu...
Slovensko
Pozitívne vzorky 10,141 +567 Dnes Úmrtí 48 +3 Dnes Uzdravení 4,395 Infikovaných 5,698 Last updated: 30. septembra 2020 - 17:23 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky