streda, 4 augusta, 2021
22.8 C
Bratislava
ÚvodArénaOd 15. júna v Rakúsku už bez rúšok

Od 15. júna v Rakúsku už bez rúšok

Povinnosť nosiť rúška odpadá v gastronómii, v obchodoch, supermarketoch aj v školách.

Rakúsko predĺžilo aj otvárací čas reštauračných zariadení – tie smú byť od budúceho týždňa otvorené do 01.00 h. Platiť prestane aj obmedzenie počtu zákazníkov pri jednom stole – doteraz mohli pri jednom stole sedieť štyria ľudia. Zachované však musia zostať rozstupy medzi jednotlivými stolmi, uviedol portál OE24.

„Tak ako počty nakazených klesajú, môžu sa znova začať zvyšovať. Nemali by sme byť preto ľahkovážni,” varoval Kurz.

Od polovice júna už povinnosť nosiť rúška v Rakúsku odpadá. Zdroj: TASR

Dodržiavanie hygienických pravidiel by malo byť na osobnej zodpovednosti ľudí, poznamenal.

„Všade tam, kde je to možné, dodržiavame metrový odstup a nepodávame si ruky. A samozrejme tak ako predtým platí: hygiena, dezinfekcia, nosenie rúšok pri zhromaždeniach ľudí. Je to vhodné, hoci to už nie je povinné, ale na vlastnej zodpovednosti,” zhrnul.

Rakúsko otvorilo v piatok znova hotely, penzióny a kempingy s tým, že je potrebné dodržiavať pravidlá spoločenského odstupu a hygienické opatrenia, napísala stanica ORF.

Minister zdravotníctva Rudolf Anschober uviedol, že v Rakúsku je momentálne 549 aktívnych prípadov nákazy, z toho 25 pacientov leží na oddeleniach intenzívnej starostlivosti.

Varoval však, že pokles počtu nakazených ešte neznamená, že vírus je preč. Viac než dve tretiny pozitívne testovaných totiž nemali žiadne symptómy ochorenia COVID-19.

Podľa slov Anschobera pandémia SARS-CoV-2, ktorá zasiahla celý svet, ešte pod kontrolou nie je.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,845 +94 Dnes Úmrtí 12,541 Uzdravení 379,644 Infikovaných 660 Last updated: 4. augusta 2021 - 13:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -