utorok, 19 októbra, 2021
10.6 C
Bratislava
ÚvodArénaFOTOGALÉRIA Sudcovia z akcie Búrka neuspeli na Generálnej prokuratúre

FOTOGALÉRIA Sudcovia z akcie Búrka neuspeli na Generálnej prokuratúre

„Stažnosti všetkých obvinených v trestnej veci s pracovným názvom Búrka boli zamietnuté. Naďalej zostávajú obvinení. K tomuto rozhodnutiu dospela 1. námestníčka generálneho prokurátora Viera Kováčiková po oboznámení sa so sťažnosťami obvinených, ktoré podali proti uzneseniu o vznesení obvinenia, ktoré boli doručené na GP SR, Kováčiková dospela k rozhodnutiu po preskúmaní príslušného spisového materiálu,” objasnila v piatok večer hovorkyňa Generálnej prokuratúry Andrea Predajňová. 

Predajňová. Písomné odôvodnenia podanej sťažnosti voči uzneseniu o vznesení obvinenia podali viacerí bratislavskí obhajcovia.

Policajti z Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zadržali 11. marca ráno 13 sudcov.

Obvinenia padli z trestných činov korupcie, zasahovania do nezávislosti súdu a marenia spravodlivosti.

Pozrite si fotogalériu zadržiavania sudcov (klikni sem)

Medzi zadržanými boli okrem 13 sudcov aj jedna bývalá sudkyňa, jedna správkyňa konkurznej podstaty, jedna advokátka a dve civilné osoby.

Akciu vykonávala skupina Hmla, ktorá vyšetruje sudcov z Threemy Mariana Kočnera. 

Následne Ústavný súd SR v Košiciach 12. marca dal súhlas na väzobné stíhanie v prípade piatich sudcov. O ich väzobnom stíhaní a väzobnom stíhaní ďalších troch civilných osôb rozhodoval najskôr Špecializovaný trestný súd (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica.

Najvyšší súd SR potom napokon nezobral do väzby sudkyňu OS Bratislava V Zuzanu Maruniakovú., ktorá je obvinená zo zločinu prijímania úplatku a zneužívania právomoci verejného činiteľa. Do väzby nezobral odvolací súd ani podnikateľa obvineného z podplácania.

V prípade Miriam Repákovej vzal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry sťažnosť voči rozhodnutiu ŠTS späť. NS SR rozhodol aj, že Monika Jankovská, Eugen Palášthy, Denisa Cviková, Richard Molnár a Miroslav Mojto zostávajú vo väzbe.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 19. októbra 2021 - 21:32 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img