štvrtok, 16 septembra, 2021
23 C
Bratislava
ÚvodArénaBritánia nechce znovuprijatie Ruska do G7, odkazuje Trumpovi

Británia nechce znovuprijatie Ruska do G7, odkazuje Trumpovi

Stretnutie lídrov Británie, Kanady, Francúzska, Nemecka, Japonska, Talianska a USA sa malo pôvodne konať koncom júna v Camp Davide v americkom štáte Maryland.

Americký prezident Donald Trump však 30. mája oznámil, že odloží júnový summit skupiny G7 a že naň pozve aj ďalšie krajiny. Konkrétne spomenul Rusko, Južnú Kóreu, Indiu a Austráliu.

Johnsonov hovorca v pondelok povedal, že premiér počká na konkrétny návrh USA. Dodal, že organizujúca krajina obvykle na summit G7 ako hostí pozýva aj lídrov iných krajín.

Hovorca pripomenul, že Rusko bolo z pôvodnej G8 vylúčené pred piatimi rokmi v reakcii na anexiu Krymského polostrova.

„Ešte stále čakáme na dôkaz o zmene jeho správania, ktorý by znovuprijatie odôvodnil,” povedal hovorca britského premiéra.

Británia podľa jeho slov znovuprijatie nepodporí, kým sa Rusko nevzdá agresívneho a destabilizujúceho konania, ktoré ohrozuje bezpečnosť britských občanov a kolektívnu bezpečnosť spojencov Británie, uviedol na svojej webovej stránke denník The Independent.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 400,348 +370 Dnes Úmrtí 12,566 Uzdravení 382,734 Infikovaných 5,048 Last updated: 16. septembra 2021 - 21:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -