štvrtok, 17 júna, 2021
16.5 C
Bratislava
Úvod Aréna Gates je sklamaný. Prítomnosť USA vo WHO je podľa neho kľúčová

Gates je sklamaný. Prítomnosť USA vo WHO je podľa neho kľúčová

Gates v stredu na tlačovej konferencii uviedol, že USA “určite povzbudzuje” k tomu, aby zostali členom WHO a “pokračovali v podpore, ktorú poskytujú”.

„Ak potrebujeme zlepšiť WHO, tak to aj spravíme, ale to, aby sme (USA) zostali vo WHO, je kľúčové. Príde aj ďalšia pandémia,” varoval Gates.

Prezident Trump minulý piatok vyhlásil, že pristupuje k “ukončeniu” vzťahov medzi Spojenými štátmi a WHO, ktorá podľa neho zlyhala v boji proti počiatočnému šíreniu koronavírusového ochorenia COVID-19.

Gates uviedol, že s Trumpom sa odvtedy o tejto téme nezhováral, ale plánuje tak urobiť, “prinajmenšom nepriamo”. Dodal, že verí tomu, že sa nájde spôsob, ako tento problém prekonať.

Trump už predtým pozastavil financovanie tejto organizácie a obvinil ju, že je na pozadí globálnej krízy “bábkou” v rukách Číny. Trump povedal, že USA “presmerujú tieto fondy na riešenie iných naliehavých prípadov verejného zdravia vo svete”.

Nadácie Billa a Melindy Gatesovcov patrí medzi najväčších súkromných sponzorov WHO a takisto sa aktívne angažuje v boji proti novému koronavírusu.

Gates sa však stal obeťou konšpiračných teórií vrátane názoru, že chce profitovať z vakcín.

„Je to istým spôsobom také bizarné, až to chcete považovať za zábavné; nie je to však zábavná vec,” povedal v tejto súvislosti. “Je to hlúpe a zvláštne,” dodal.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,149 +62 Dnes Úmrtí 12,456 +10 Dnes Uzdravení 377,544 Infikovaných 1,149 Last updated: 17. júna 2021 - 04:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -