piatok, 23 apríla, 2021
14.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Ministerstvo kultúry: V prípade dodávateľa telekomunikačných služieb chceme medzinárodný tender

Ministerstvo kultúry: V prípade dodávateľa telekomunikačných služieb chceme medzinárodný tender

Hovorca MK Matúš Bystriansky upozornil, že súčasné vedenie rezortu sa už od nástupu ministerky Natálie Milanovej (OĽaNO) systematicky venuje preverovaniu uzavretých zmlúv.

„Opakovane predlžovaná zmluva o poskytovaní telekomunikačných služieb a využitia dátovej siete Swan bola vyhodnotená ako nezodpovedajúca súčasným podmienkam na telekomunikačnom trhu. Z tohto dôvodu odbor informatiky na pokyn ministerky Milanovej začal prípravu technickej dokumentácie pre nové verejné obstarávanie,“ informoval Bystriansky.

V súčasnosti podľa jeho slov má ministerstvo pripravený detailný popis aktualizovaných poskytovaných služieb predmetnej zmluvy. Počas leta chce spustiť proces verejného obstarávania (VO). V prvom kole formou predbežnej trhovej konzultácie a to z dôvodu veľkosti siete a množstvu objektov, v ktorých sídli MK.

„Inštitúcie v zriaďovateľskej pôsobnosti MK SR sú nehnuteľné kultúrne pamiatky a inštalácia predmetu zmluvy v týchto budovách si vyžaduje osobitný  prístup,” objasnil Bystriansky.

„Následne rezort  plánuje vypísať medzinárodný tender formou štandardného transparentného verejného obstarávania na predmetné služby v zmysle zákona o verejnom obstarávaní, čo je aj predmetom záveru kontroly predmetnej zmluvy,“ dodal hovorca.

Občianske združenie Slovensko.Digital informovalo, že ÚVO na základe podnetu OZ z novembra 2019 skonštatoval po kontrole obstarávania telekomunikačných služieb pochybenia zo strany rezortu kultúry, konkrétne rozpor so základnými povinnosťami verejného obstarávateľa zo zákona o verejnom obstarávaní, vrátane rozporu s princípom transparentnosti a princípom rovnakého zaobchádzania, čo malo vplyv na výsledok verejného obstarávania.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 378,635 +485 Dnes Úmrtí 11,405 +48 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 111,930 Last updated: 23. apríla 2021 - 20:24 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -