nedeľa, 17 októbra, 2021
7.2 C
Bratislava
ÚvodArénaMinistrom vnútra nemôže byť policajt ani spravodajský dôstojník, nie sme žiadna junta....

Ministrom vnútra nemôže byť policajt ani spravodajský dôstojník, nie sme žiadna junta. Analytik Žitný reaguje na kandidátov na funkciu ministra

Bývalý minister vnútra a spravodlivosti, dnes advokát Daniel Lipšic reagoval na Matovičovu ponuku verejne.

„Nebudem ministrom vnútra. V súčasnosti nebudem reflektovať na žiadnu ponuku stať sa členom nastupujúcej vlády,” uviedol Lipšic na Facebooku.

Podľa Lipšica majú kľúčové posty vo vláde zastávať ľudia, ktorí sa uchádzali vo voľbách o dôveru občanov.

„Ja som v týchto voľbách nekandidoval a nie som v politike, argumentoval Lipšic s tým, že je presvedčený, že pre spoločnosť je dnes väčšmi prospešný v postavení advokáta. 

Ďalším favoritom je podľa kuloárnych informácií Gábor Grendel.

„Neviem. Možno áno, možno nie,” reagoval neurčito Grendel pre ParlamentnéListy.sk na našu otázku, či môže potvrdiť, že sa o ponuke na tento post s Igorom Matovičom bavil.

Podľa našich zistení mal však Grendel túto pozíciu odmietnuť s tým, že sa na to necíti.

„Dohodli sme sa s kolegami, že na takéto otázky  nebudeme reagovať. Tieto veci sú ešte predčasné. Treba byť trpezlivý, Igor Matovič sa stretáva s lídrami a všetko má nejakú  postupnosť,” vyhlásil Gábor Grendel.

Nahlas aj potichu sa uvažuje tiež o bývalom vyšetrovateľovi  kauzy Gorila Lukášovi Kyselicovi.

„Občania ma vidia na ministerstve vnútra a ja som takouto cestou pripravený realizovať predvolebné sľuby hnutia OĽaNO hlavne v boji proti korupcii a finančnej kriminalite bielych golierov,“ vyhlásil pre médiá Kyselica.

U Kyselicu je však podľa viacerých problém, že celý život pôsobil ako policajt a mohol by mať aj komunikačný problém s verejnosťou, keďže nie je zvyknutý verejne vystupovať.

Tretím kandidátom na post ministra vnútra je podľa informácií zvnútra strany Roman Mikulec, bývalý riaditeľ Vojenskej spravodajskej služby.

O Mikulcovi sa má však zároveň uvažovať aj ako o kandidátovi na neskoršie obsadenie postu v jednej z tajných služieb.

„Ešte nie je nič jasné. Takýchto vecí sa teraz objavuje viacero… Sú aj všelijaké motanice, a pochopte ma, prosím, ja sa k tomu nechcem vyjadrovať,” reagoval Mikulec pre ParlamentnéListy.sk.

Ak by neobsadilo  miesto ministra vnútra OĽaNO, záujem oň má určite hnutie Sme rodina. 

„Teraz sa k tomu nebudem vyjadrovať,” povedal pre ParlamentnéListy.sk Milan Krajniak.

Ešte pred voľbami bol však zhovorčivejší: „Keďže som členom branno-bezpečnostného výboru, najpravdepodobnejším nominantom na funkciu ministra vnútra alebo obrany by som bol ja,” vyhlásil Milan Krajniak, v súčasnosti aj nádejný adept na post šéfa SIS.

Čo na to analytik

Ako reaguje na mená, s ktorými sa kalkuluje pri obsadení postu ministra vnútra, bezpečnostný analytik Milan Žitný?

„Ministrom bude ten, koho si vyberie premiér. Ale – policajt a spravodajský dôstojník nemajú čo robiť na čele ministerstva vnútra. Nie sme žiadna vojenská junta. Sme civilizovaná demokratická krajina v srdci Európy,” vyhlásil Žitný. 

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 17. októbra 2021 - 23:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img