nedeľa, 17 januára, 2021
-3.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Koronavírus v parlamente. V Iráne je nakazených 23 poslancov

Koronavírus v parlamente. V Iráne je nakazených 23 poslancov

Podľa relácie Klub mladých žurnalistov, ktorú vysiela iránska štátna televízia, to povedal poslanec Abdolrezá Mesrí.

K tomuto vyhláseniu došlo v čase, keď iránsky vodca ajatolláh Alí Chameneí oznámil, že Irán vedie “vojnu” proti nákaze, ktorá sa v krajine začala nebezpečne šíriť.

Chameneí nariadil iránskym ozbrojeným zložkám, aby pomáhali zdravotníkom v boji s týmto potenciálne smrtiacim infekčným ochorením.

Novému koronavírusu podľahol v pondelok v Iráne aj vysokopostavený člen rady pre účelnosť, ktorá radí najvyššiemu vodcovi a urovnáva jeho prípadné spory s parlamentom.

Medzi nakazenými je aj viceprezidentka Masúmeh Ebtekarová, známa ako “sestra Mária”.

Ebtekarová sa preslávila počas iránskej revolúcie, keď v roku 1979 vystupovala v úlohe anglojazyčnej hovorkyne radikálnych študentov, ktorí 444 dní obliehali americkú ambasádu v Teheráne.

Ďalším infikovaným predstaviteľom režimu je námestník ministra zdravotníctva Irádž Harirčí. Ten sa ešte pred svojim nakazením snažil hrozbu tohto ochorenia verejne bagatelizovať.

Irán má po Číne, ktorá je epicentrom šírenia nákazy, najvyšší počet obetí na následky infekcie týmto koronavírusom. Nákazu SARS-COV-2, ktorý spôsobuje ochorenie nazvané Covid-19, potvrdili v Iráne už u 2336 osôb. Za posledný deň sa počet potvrdených prípadov ochorenia v Iráne zvýšil o 835, pričom až 77 ľudí novému koronavírusu podľahlo.

Experti sa obávajú, že vzhľadom na neobvykle vysokú mieru úmrtnosti na nový koronavírus v Iráne je skutočná miera rozšírenia nákazy v tejto blízkovýchodnej krajine omnoho vyššia, ako uvádzajú oficiálne štatistiky.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 222,752 Úmrtí 3,417 Uzdravení 166,555 Infikovaných 52,780 Last updated: 17. januára 2021 - 07:23 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky