piatok, 18 júna, 2021
31.3 C
Bratislava
Úvod Aréna Súčasného premiéra trápi skladanie budúcej vlády. Sú schopní rozbiť sa sami, prognózuje

Súčasného premiéra trápi skladanie budúcej vlády. Sú schopní rozbiť sa sami, prognózuje

„Trápi ma, že nový pán premiér chce za štátne peniaze kupovať novinárov zo štátneho fondu. Pre mňa je neprípustné, aby za peniaze štátnych daňových poplatníkov kupoval časť investigatívnej novinárskej obce,” uviedol Pellegrini.

Podotkol, že ho tiež “vyrušujú” prvé mená, ktoré znejú pri nových potenciálnych ministroch.

Podľa Pellegriniho sú to ľudia, ktorí majú “priame pracovné vzťahy z minulosti s osobami, ktoré boli považované za oligarchov”.

Igor Matovič, ktorého hnutie OĽaNO zvíťazilo v sobotných (29. 2.) parlamentných voľbách, by chcel v budúcej vláde protikorupčnú jednotku.

Vie si ju predstaviť aj vo forme fondu na investigatívnu žurnalistiku, kde by médiá mohli byť “nezávislým arbitrom”.

Investigatívni novinári by dohliadali na čistotu verejných obstarávaní, nakladania s verejnými zdrojmi a činnosť na ministerstvách.

Volebná noc s OĽaNO: Zdroj: TASR

Pellegrini neverí súdržnosti budúcej koalície

Končiaci predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD) si nemyslí, že budúca vládna koalícia vydrží celé funkčné obdobie. 

Za najväčšie riziko budúcej koalície považuje súdržnosť poslaneckého klubu OĽaNO.

„Pozrite sa na tú rôznorodú skupinu, ktorá sa teraz uvidí prvýkrát. Sú tam umelci, športovci, predajcovia športových potrieb, kňazi, na druhej strane málo právnikov, málo ekonómov, je to taký divný klub,” uviedol premiér.

Na otázku, či Smer-DS bude aktívne podnecovať nesúlad a konfrontáciu vo vnútri koalície, povedal, že to nie je potrebné.

Pripomenul, že OĽaNO nikdy nedokázalo udržať jednotu poslaneckého klubu počas celého funkčného obdobia a neverí v to ani teraz.

„Im chvíľu vydrží eufória, ale oni sú schopní sa rozbiť aj sami,” povedal.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,248 +38 Dnes Úmrtí 12,478 +14 Dnes Uzdravení 377,759 Infikovaných 1,011 Last updated: 18. júna 2021 - 17:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -