Akcia VEŽA: V obchode s drogami zapletená aj vyššia súdna úradníčka

  0
  polícia v akcii, ilustračná snímka (Autor: facebook, Polícia SR)

  TASR o tom informoval hovorca Krajského súdu (KS) v Bratislave Pavol Adamčiak.

  „Na OS Bratislava V bol podaný návrh na vzatie do väzby troch obvinených z obzvlášť závažného zločinu (OZZ) nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. Súd má na rozhodnutie zákonnú lehotu 72 hodín.

  Sudca pre prípravné konanie OS Bratislava V z dôvodu rozsiahlosti predloženého trestného spisu bude o návrhu rozhodovať v pondelok 9. marca,” spresnil Adamčiak.

  Na vyššiu súdnu úradníčku OS Bratislava I, ktorá už má pozastavenú činnosť, a ďalšie dve osoby, ktoré zadržala polícia v stredu (4. 3.) v rámci protidrogovej akcie, podal v piatok prokurátor Okresnej prokuratúry (OP) Bratislava V návrh na väzobné stíhanie. TASR to potvrdil prokurátor Krajskej prokuratúry (KP) v Bratislave a hovorca Matej Izakovič.

  Prokurátor na túto trojicu podal návrh na väzobné stíhanie z dôvodu pokračovania v trestnej činnosti.

  Veronika Š. je už medzičasom od piatka v súvislosti s obvinením postavená mimo služby.

  „OS Bratislava I oznamuje, že v zmysle zákona o štátnej službe bola vyššia súdna úradníčka V. Š. postavená mimo činnej štátnej služby. OS Bratislava I sa cestou predsedu OS Bratislava I zároveň v plnej miere dištancuje od konania menovanej a uvádza, že jej konanie žiadnym spôsobom nesúvisí s činnosťou tohto súdu,” uviedol Adamčiak.

  Ako ďalej zdôraznil, v prípade vzatia obvinenej Veroniky Š. do väzby bude OS Bratislava I striktne postupovať podľa príslušného zákona o štátnej službe.

  Po protidrogovom zásahu Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) s názvom Veža vyšetrovateľ obvinil štyri osoby. Ladislav L., Veronika Š., Jozef H. a Andrea F. sa mali zaoberať predajom kokaínu od roku 2017 až doteraz, a to hlavne v Bratislave. Polícia o tom informovala na sociálnej sieti. “Na obvinených Veroniku Š., Jozefa H. a Andreu F. bude spracovaný podnet na vzatie do väzby,” priblížila polícia.

  NAKA zasahovala v stredu v noci v Bratislave, Nitre a na Záhorí. Pri prehliadkach polícia zaistila väčšie množstvo kokaínu v hodnote tisícov eur a marihuanu.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu