štvrtok, 21 októbra, 2021
16.7 C
Bratislava
ÚvodArénaKošický zamestnanec U. S. Steel, nakazený koronavírusom, kolegov v práci neohrozil. Je...

Košický zamestnanec U. S. Steel, nakazený koronavírusom, kolegov v práci neohrozil. Je v stabilizovanom stave

„Pozorne sledujeme vývoj situácie a inštrukcie regionálneho úradu verejného zdravotníctva. Nimi sme boli informovaní o tom, že bol nakazený aj náš zamestnanec. Podľa informácií z regionálneho úradu verejného zdravotníctva bola táto osoba infikovaná počas dovolenky vo Francúzsku,“ spresnil s tým, že po dovolenke navštívil zdravotnícke zariadenie a neprišiel na pracovisko.

Nateraz v stabilizovanom stave

Košičan nakazený novým koronavírusom je nateraz v stabilizovanom stave. TASR o tom informovala hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura (UNLP) Košice Ivana Vaněková.

Ako pre TASR povedal hovorca spoločnosti U. S. Steel Košice Ján Bača, uvedený pacient je zamestnancom košických oceliarní, no po dovolenke navštívil zdravotnícke zariadenie a neprišiel na pracovisko.

„Podľa regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v tomto prípade vzhľadom na cestovateľskú anamnézu nedošlo k ohrozeniu zdravia zamestnancov,“ povedal.

Podľa hovorkyne zamestnanci nemocnice boli riadne vyškolení a vedia, ako pri kontakte s osobou, ktorá môže byť nakazená novým koronavírusom, postupovať.

„V UNLP Košice stále platí zákaz návštev hospitalizovaných pacientov. Čo sa týka ďalších opatrení, zrušili sme praktickú výučbu medikov. Naši zamestnanci majú od pondelka zákaz prísť do jedálne v pracovnom odeve a tým, ktorí boli v posledných dňoch v postihnutých oblastiach, bude nariadená domáca karanténa. Taktiež sme na Klinike infektológie a cestovnej medicíny posilnili služby,” dodala Vaněková.

UNLP pripomína, že ak občania majú podozrenie na koronavírus, mali by svojho lekára kontaktovať telefonicky, prípade sa spojiť s epidemiológom na infolinkách, ktoré sú k dispozícii.

„Pre Košice slúži infolinka na RÚVZ so sídlom v Košiciach – 0918 389 841,” doplnila Vaněková s tým, že podľa posúdenia epidemiológa je na tejto linke pacientovi odporúčaný postup.

Počet pacientov nakazených novým koronavírusom na Slovensku stúpol na sedem.

Po pondelkovom zasadnutí ústredného krízového štábu o tom informoval dosluhujúci premiér Peter Pellegrini (Smer-SD).

Potvrdil, že počas zasadnutia štábu pribudli dva nové potvrdené prípady, a to v Martine a Košiciach.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 446,305 +3,091 Dnes Úmrtí 12,883 +11 Dnes Uzdravení 408,052 Infikovaných 25,370 Last updated: 21. októbra 2021 - 17:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img